Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Katarzyna Napieracz Kierowniczką Referatu Rewitalizacji

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Katarzyna Napieracz Kierowniczką Referatu Rewitalizacji

nowa

Od 1 maja Katarzyna Napieracz będzie nową Kierowniczką Referatu Rewitalizacji. Na tym stanowisku zastąpi Jacka Pałuchę. Katarzyna Napieracz to specjalistka w zakresie zarzadzania projektami edukacyjnymi i kulturalnymi, zwłaszcza dotyczącymi dziedzictwa. Działaczka edukacyjna i społeczna.

Katarzyna Napieracz to absolwentka Akademii Dziedzictwa w Międzynarodowym Centrum Kultury. Zajmuje się szeroko pojętym dziedzictwem materialnym i niematerialnym - głównie jako koordynatorka projektów. Tworzyła koncepcje strategiczne projektów upowszechniających wiedzę o dziedzictwie lokalnym, kulturze, historii. Zarządzała projektami międzynarodowymi, ogólnopolskimi i lokalnymi. W Narodowym Instytucie Dziedzictwa była odpowiedzialna za koordynację ogólnopolską Europejskich Dni Dziedzictwa - najstarszej i jednej z największych imprez społeczno-kulturowych w Europie - w ramach których, każdego roku, tylko w Polsce, odbywa się ponad tysiąc wydarzeń w kilkuset miejscowościach.

W kręgu jej zainteresowań znajduje się miasto - przyjazne mieszkańcom, otwarte na ich różne potrzeby, zachowujące zabytki i tożsamość. Jako asystentka posła do Parlamentu Europejskiego organizowała międzynarodowe konferencje z cyklu „Miasto - Zarządzanie Miastem”, podczas których architekci, urbaniści, specjaliści od zarządzania i samorządowcy z całego świata, dyskutowali nad kierunkami rozwoju miast w przyszłości.

Katarzyna Napieracz z wykształcenia jest politolożką, absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przedmiotem jej zainteresowań naukowych jest Turcja. Prywatnie lubi podróże, koncerty oraz interesuje się historią sztuki i architekturą.

Zdjęcie: Agata Szafraniec

29

KWI

2021

135

razy

czytano