Zwycięstwo siatkarzy Aluron Warta Zawiercie

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Spotkanie AT Jastrzębski Węgiel II z Aluron Warta Zawiercie zakończyło się zwycięstwem naszych siatkarzy 0 : 3 (14-25, 18-25, 19-25).

Pierwszy set rozpoczęliśmy w składzie: Dariusz Syguła, Damian Zborowski, Bartosz Dzierżanowski, Łukasz Żłobecki, Maciej Janikowski, Dominik Żmuda i Maciej Szadkowski. - Jak widać, trener Albert Semeniuk wystawiając takie zestawienie, bardzo poważnie podszedł do tego meczu. Pierwszy punk zdobył dla nas ze środka Ł. Żłobecki, a przy jego zagrywkach uzyskujemy przewagę 5-3. Kilka chwil później (6-4) zaczyna zagrywać D. Zborowski i robi to tak dobrze (as), że rywale mają ogromne kłopoty z przyjęciem i D. Syguła swobodnie steruje grą (pajp D. Żmudy) – odskakujemy na 10-4 i pierwszy czas bierze trener gospodarzy. Po przerwie dalej na zagrywce (kolejny as) i w ataku z 2 linii szaleje D. Zborowski. D. Żmuda i M. Szadkowski bronią z pozoru beznadziejne piłki, a na środku rządzi B. Dzierżanowski. Udanie kończą ze skrzydeł M. Janikowski oraz D. Żmuda i zrobiło się 13-4. Bardzo dobrze gramy wyblokiem żeby skutecznie kończyć kontry, cały czas siedzi nam zagrywka i jest już 20-12. W końcówce seta na zagrywce stawił się B. Dzierżanowski, i przy jego serwach (as) kończymy seta 25-14.

W drugim secie podobnie jak w premierowej partii, pierwszy punkt dla Aluron Warty zdobywa Ł. Żłobecki, on też zagrywa (as) i z prowadzenia gospodarzy 1-3 robi się 5-3. My dalej świetnie zagrywamy (as B. Dzierżanowskiego, 2 asy D. Syguły) i blokujemy (Ł. Żłobecki – D. Zborowski), jest 14-9, trener gospodarzy przerywa grę. Korekty szkoleniowca Jastrzębia poskutkowały i rywale wyrównują na 16-16. Na boisku pojawiają się Dawid Ogórek i Jędrzej Brożyniak. Znowu kapitalna zagrywka Ł. Żłobeckiego (as) i odskakujemy na 20-16 – 2 czas Jastrzębia. Jeszcze z drugiej piłki huknął J. Brożyniak (23-18), a dwoma udanymi zagrywkami i atakiem z 2 linii drugą partię zakończył M.Janikowski. Wygrywamy 25-18.

W trzecim secie trener Semeniuk zmienił skład. Rozpoczynamy w zestawieniu: Jędrzej Brożyniak, Mateusz Auguścik, Dariusz Król, Łukasz Żłobecki, Dawid Ogórek, Bartosz Dzierżanowski oraz Maciej Szadkowski. Bardzo dobrze wszedł w grę D. Ogórek: zdobywa 2 pierwsze punkty, uwija się w obronie, kończy ataki (w międzyczasie świetny blok D. Króla i Ł. Żłobeckiego). Gramy kombinacyjnie – dwa razy bliźniacze ataki z obejścia skończył M. Auguścik, skutecznie kiwa B. Dzierżanowski, as Ł. Żłobeckiego, atak D. Króla i zmuszamy Jastrzębian do przerwania gry czasem (16-10). Do końca seta gramy swobodnie i na luzie (pojedynczy blok Ł. Żłobeckiego), a trzeciego seta i cały mecz atakiem na dwa razy kończy B. Dzierżanowski (25-19).

Spotkanie, było ostatnim meczem sezonu zasadniczego. Już w najbliższą sobotę 25.01 rozpocznie się walka o awans do Turnieju Półfinałowego. Niezwłocznie po ukazaniu się terminarza tych rozgrywek, podamy rozkład meczów.