Układali kostkę

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Pomimo prawdziwie zimowej atmosfery, weekend 8-9 grudnia na hali widowiskowej OSiR II w Zawierciu obfitował w prawdziwie gorące emocje.

Kilkudziesięciu najlepszych zawodników z całej Polski oraz dwóch przedstawicieli z Austrii uczestniczyło w 19 oficjalnych konkurencjach. Kostkarze próbowali się począwszy od układania standardowej kostki Rubika, a skończywszy na dwunastościanach, piramidach, układaniu z zamkniętymi oczami, stopami czy innych nietypowych układankach.

Standardową 3x3 wygrał aktualny mistrz świata Michał Pleskowicz, drugie miejsce zajął były mistrz i rekordzista świata Tomasz Żołnowski, natomiast trzecie aktualny rekordzista Polski w układaniu kostki z zamkniętymi oczami Marcin Zalewski. Najwszechstronniejszym zawodnikiem został wielokrotny rekordzista świata w różnych kategoriach Michał Halczuk, który wygrał konkurencje 4x4, 5x5, 6x6, 7x7 a w Square-1 zajął drugie miejsce.

Także powiat zawierciański może pochwalić się dobrymi wynikami: w kategorii 3x3 dla kobiet trzecie miejsce zajęła Weronika Marczyk, w kategorii Magic wygrał były mistrz Europy Korneliusz Tombarkiewicz. Tomaszowi Kiełbasie pechowo zabrakło 0.31 sekundy do podium w kategorii Magic i tym samym uplasował się na czwartej pozycji.

Zawodnicy byli wyjątkowo zadowoleni ze strony organizacyjnej zawodów: "Mistrzostwa Europy były dobre, ale JURA OPEN to było dopiero coś!" śmiał się Michał, jeden z zawodników. Dzięki warsztatom organizowanym przez Marcina \'Maskowa\' Kowalczyka, finalistę programu Mam Talent, wielu kostkarzy-laików nauczyło się układać kostki Rubika. Wszyscy zawodnicy dostali paczkę z upominkami, zaś każdy kto stanął na podium zebrał puchary, medale oraz cenne nagrody, które wręczył Prezydent Miasta Zawiercie, Ryszard Mach, sprawujący honorowy patronat nad całym wydarzeniem.