Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Zrewidowali gospodarkę ściekową

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Zrewidowali gospodarkę ściekową

Aktualny stan podłączeń do kanalizacji był głównym tematem wspólnego posiedzenia Komisji Polityki Przestrzennej i Ochrony Środowiska oraz Komisji Rewizyjnej.

Kierownik Jednostki Realizującej Projekt „Gospodarka ściekowa Zawiercia”, Grzegorz Gruk poinformował, że wykonano 4192 przyłączy do granic posesji, a Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podpisało 1295 umów dotyczących odprowadzania ścieków. Zastępca prezydenta Wojciech Mikuła przypomniał, że podpięcie do kanalizacji – zgodnie z prawem - jest obowiązkowe, a pracownicy Urzędu oraz Straż Miejska przeprowadzają kontrole niepodłączonych nieruchomości, by zmobilizować mieszkańców do możliwie najszybszego wywiązania się z ustawowego obowiązku.

Uczestniczący w obradach przewodniczący Rady Miejskiej Edmund Kłósek, zainteresowany był dalszymi losami unijnego projektu. Jego zakończenie zostało przewidziane na koniec ubiegłego roku. Wtedy też, miał zostać osiągnięty efekt ekologiczny (97,7%), który gwarantował poprawne wykonanie dotowanego z Brukseli przedsięwzięcia. Jego niezrealizowanie może poważnie zagrozić finansom miasta.

Wojciech Mikuła poinformował przewodniczącego oraz członków połączonych komisji o raporcie końcowym, który opiniowany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, Ministerstwa: Ochrony Środowiska, Rozwoju Regionalnego oraz Finansów. Po zapoznaniu się z nim instytucji państwowych, raport trafi do Komisji Europejskiej. – Mam nadzieję, że organy unijne zatwierdzą dokument i zmienią efekt ekologiczny – powiedział.

Radnych interesowało również, jak projekt wypada na tle innych miast, które realizują podobne przedsięwzięcia. Zastępca prezydenta przyznał, że Zawiercie cieszy się dobrą opinią. Po kontrolach Europejskiego Trybunału Obrachunkowego, który jest „postrachem” wśród realizujących projekty miast, gmina nie otrzymała żadnych uwag.

W dalszej części posiedzenia, już bez udziału Komisji Rewizyjnej, radni opiniowali projekty uchwał, które głosowane będą podczas środowej (30 marca) sesji Rady Miasta. Radni pozytywnie odnieśli się do udzielania zgody dla Polskiej Telefonii Cyfrowej na przedłużenie dzierżawy działki przy ulicy Włodowskiej na kolejny, dziewięcioletni okres. Zaopiniowali uchwałę, który nada w Kromołowie „anonimowej” ulicy nazwę „Filomatów”. Zapoznali się z pismem pracowników szkół podstawowych w sprawie podwyższenia wynagrodzenia.

Radni z Komisji Polityki Przestrzennej i Ochrony Środowiska, po złożeniu mandatu przez Stanisława Sokoła, wybrali nową przewodniczącą. Została nią Barbara Orman – Makieła.

29

MAR

2011

3665

razy

czytano

7281/7733

Urząd Miasta Zawiercie

0

lat nadania praw miejskich

Logo: Miasto Zawiercie.
Zdjęcie: Dni Zawiercia 2019

Dni Zawiercia 2019

Zdjęcie: Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Plac im. Św. Jana Pawła II

Plac im. Św. Jana Pawła II

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Mecz Plusligi

Mecz Plusligi

Zdjęcie: Festiwal Wiesława Ochmana

Festiwal Wiesława Ochmana

0

tyś. mieszkańców

0

osiedla i sołectwa

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

wyszukaj

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Wirtualny spacer

Ukryj moduł.