Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Galeria będzie architektoniczną perełką

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Galeria będzie architektoniczną perełką

Powstaniu galerii handlowej na terenie zawierciańskiej Fabryki Opakowań Blaszanych poświęcone było spotkanie przedstawicieli firmy Rank Progress S.A. z miejskimi władzami oraz reprezentantami Cechu Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorstw z terenu powiatu.

Prezes przedsiębiorstwa, Jan Mroczka zainteresowany jest wybudowaniem kompleksu handlowo – usługowego na terenie miasta. Jak podkreśla, jego firma specjalizuje się w stawianiu tego typu obiektów w mniejszych miejscowościach. – Mamy ogromne doświadczenie w budowie śródmiejskich galerii handlowych. W naszym portfolio znajduje się Galeria Piastów w Legnicy, Pasaż Grodzki w Jeleniej Górze, czy też Galeria Twierdza w Zamościu – prezentował osiągnięcia.

Zaniepokojeni ewentualnym powstaniem handlowego obiektu są zawierciańscy rzemieślnicy. Obawiają się o własne, rodzinne przedsiębiorstwa. Jak twierdzą, uruchomienie galerii może przyczynić się do poważnego, finansowego osłabienia ich firm, a także do zlikwidowania wielu miejsc pracy. Prezes Mroczka uspokajał ich obawy, przytaczając dane z miast w których wielkopowierzchniowe sklepy funkcjonują. Okazuje się, że wiele pozostających bez pracy osób znajduje w nich zatrudnienie. – W moim gabinecie gromadzę podziękowania oraz listy gratulacyjne od włodarzy miast – przekonywał prezes.   

Radny Tomasz Pacia przypomniał, że mieszkańcy oczekują powstania centrum rozrywkowo - handlowego. Dowodzą tego sondaże oraz internetowe sondy. Radny dopytywał szefa Rank Progress o możliwość wynajmu powierzchni handlowej przez lokalnych przedsiębiorców. W odpowiedzi usłyszał, że praktyką jest współistnienie znanych, sieciowych sklepów wraz z firmami działającymi na terenie miasta.

Prezydenta Ryszarda Macha i jego zastępcę Wojciecha Mikułę interesowała również architektoniczna bryła obiektu. Zgodnie twierdzili, że galeria powinna być „perełką”, która wkomponuje się w krajobraz miasta. Ich zdaniem, powstanie „ogromnego blaszaka” nie wchodzi w grę. Prezes Mroczka zapewnił gospodarzy Zawiercia, że Rank Progress nie buduje takich „klocków”, chyba że zleceniodawca tego zażąda. Na kolejnym spotkaniu prezes zobowiązał się przedstawić koncepcję galerii, która miałaby powstać w mieście. Wtedy też zapadną dalsze decyzje w sprawie ewentualnej inwestycji.

23

MAR

2011

10880

razy

czytano

7695/7728

Urząd Miasta Zawiercie

0

lat nadania praw miejskich

Logo: Miasto Zawiercie.
Zdjęcie: Dni Zawiercia 2019

Dni Zawiercia 2019

Zdjęcie: Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Plac im. Św. Jana Pawła II

Plac im. Św. Jana Pawła II

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Mecz Plusligi

Mecz Plusligi

Zdjęcie: Festiwal Wiesława Ochmana

Festiwal Wiesława Ochmana

0

tyś. mieszkańców

0

osiedla i sołectwa

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Wirtualny spacer

Ukryj moduł.