Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Za nami nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Za nami nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

Za nami nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Zawierciu. Głównym powodem jej zwołania była konieczność wprowadzenia zmian w budżecie.

Niedawno informowaliśmy, że ponad 430 tys. złotych dofinansowania przyznano Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Zawierciu. Środki udało się pozyskać w ramach konkursu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Projekt zakłada modernizację galerii sztuki ZAWartE (sali wystawowej dolnej i górnej) łącznie z dostosowaniem budynku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (m.in. budowa nowej toalety).

SZCZEGÓŁY

W związku z przeprowadzeniem postępowania przetargowego, konieczne było zwiększenie dotacji celowej dla MOK (zwiększenie planu wydatków o kwotę 470 tys. zł). Dlaczego? Dynamiczna sytuacja na rynku budowlanym, a tym samym wzrost cen spowodował, że zaplanowane środki okazały się niewystarczające. 40 tys. zł zabezpieczono na wkład własny (zadania bieżące) w ramach tego zadania.

50 tys. zł to natomiast kwota, którą trzeba było zabezpieczyć na wykonanie pilnych prac remontowych, które dotyczą fontanny na Placu Jana Pawła II. Wszystko w związku z awarią, do której doszło na skutek ulewnych opadów deszczu.

16

WRZ

2021

451

razy

czytano