Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Chocholim Szlakiem na dwóch kółkach

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Chocholim Szlakiem na dwóch kółkach

nowa

Zaczynamy przybliżać przygotowane przez Miasto Zawiercie atrakcje związane z Juromanią. Hasłem tegorocznego święta jest „Jura aktywna z natury”, a jak wiemy - każda aktywność powinna być poprzedzona odpowiednim przygotowaniem

Dlatego też, we współpracy z SENGAM, szykujemy kolejną edycję „Pogotowia Rowerowego”, podczas którego każdy z rowerzystów będzie mógł sprawdzić stan techniczny pojazdu. Spotykamy się przy wypożyczalni rowerów na Dworcu PKP (od godziny 13 do 15).

A to tylko przedsmak rajdu „Chocholim Szlakiem na dwóch kółkach”. Zapytacie: o co w nim chodzi? Pędzimy z wyjaśnieniem.

System ścieżek biegnących do Skarżyc zna już chyba każdy z lokalnych rowerzystów (jeśli nie, to tu znajdziecie mapkę: KLIKNIJ). Tym razem w kilku miejscach będzie można spotkać Chochoły, które przygotowały dla Was pewną niespodziankę.

Po pierwsze: będą rozdawać pieczątki (specjalne formularze odbierzecie w wymienionych poniżej punktach). Gdy zbierzecie komplet pieczątek na danej trasie, to przy ZamkU Bąkowiec w Zawierciu - Skarżycach otrzymacie gadżet Juromanii.

Zdążycie pokonać dwie trasy, zebrać wszystkie jedenaście „chocholich podpisów” i ponownie dotrzeć na zawierciański Zamek Bąkowiec? Macie szansę wygrać nagrodę główną, ale o tym wkrótce!

Mało tego, każdy z Chochołów ma swoją historię. Na mecie czeka na Was zatem quiz z wiedzy o Janie, Blanówce, Witku czy Pomrożym. Róbcie zdjęcia lub skanujcie kody QR!

Punkty odbioru formularza na pieczątki (od czwartku, 16 września):
Wypożyczalnia rowerów na Dworcu PKP
Urząd Miejski w Zawierciu (hol)
Hala OSiR, ul. Moniuszki 10
Hala OSiR, ul. Blanowska 40
Pływalnia OSiR, ul. Pomorska 61.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu

14

WRZ

2021

562

razy

czytano