Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Szpital w Zawierciu ma nowy oddział zakaźny

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Szpital w Zawierciu ma nowy oddział zakaźny

Po trwającym kilka miesięcy remoncie, dziś w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu otwarto modernizowany oddział obserwacyjno-zakaźny z pododdziałem skórno-wenerologicznym.

Nowy oddział zajmuje dwa piętra budynku D. Inwestycja była możliwa, dzięki zaadaptowaniu na ten cel dawnych pomieszczeń administracyjnych. Remont i doposażenie oddziału zakaźnego kosztowały w sumie ponad 7 mln zł (w tym: roboty budowlane ok. 6,5 mln zł, sprzęt medyczny ponad 500 tys. zł).

Inwestycja była kluczowa i z pewnością zwiększy bezpieczeństwo i komfort pacjentów oraz personelu medycznego. Na dwóch piętrach znajduje się w sumie 20 pokoi z węzłami sanitarnymi i śluzami, w tym 18 sal jednoosobowych. Każdy pokój wyposażony jest w nowoczesne łóżka elektryczne i telewizor. We wszystkich zamontowano przeszklone drzwi, co ułatwia obserwację stanu pacjentów.

Na obu poziomach znajdują się strefy czyste i brudne dla personelu wraz z wymaganymi śluzami, sanitariatami w każdej strefie oraz dyżurkami. Dodatkowo zakupiono także mobilne komory dekontaminacyjne. Nowością jest między innymi specjalny pokój dla rodzin pacjentów wyposażony w system komunikacji wideo, pozwalający na rozmowę z pacjentem znajdującym się w sali chorych.

26

LIP

2021

215

razy

czytano