Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Wyjaśnienia w sprawie śmietników

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wyjaśnienia w sprawie śmietników

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia śmietników znajdujących się na terenie miasta - przy ulicy Piłsudskiego i przy ulicy Blanowskiej. Sugerowano między innymi, że śmieci nie są odbierane, co nie jest prawdą. Sprawą natychmiast zajął się nasz Wydział Gospodarki Komunalnej.
 
Jeśli chodzi o pierwszą lokalizację (ul. Piłsudskiego 73), to kontener na plastik nie był zapełniony, a znajdujące się w nim butelki nie były zgniatane. Poza tym znajdowały się tam także m.in… odpady budowlane.
 
Zabrane zostały pojemniki (1100 l), a dostawiony zostanie kolejny kontener na plastik. Za zgodą kierownika ADM, będzie ustawiony na trawniku.
Przy ulicy Blanowskiej 30 dostawiony został pojemnik na plastik. Gdy spółdzielnia mieszkaniowa powiększy utwardzony teren, to dostawione zostaną kolejne pojemniki - na plastik oraz na papier.
 
Cieszymy się, że tak wielu mieszkańców porusza temat segregacji odpadów, ponieważ to pokazuje, że rośnie świadomość.
 
Jednocześnie przypominamy, że w przypadku tego typu zgłoszeń można kontaktować się bezpośrednio z Wydziałem Gospodarki Komunalnej (tel. 32 67 223 40, mail: gospodarkakomunalna@zawiercie.eu lub FB: Zawiercie Czysta Gmina.

19

KWI

2021

13

razy

czytano