Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Wygrać z chorobą

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Stowarzyszenie Amazonek i Osób z Problemami Onkologicznymi w Zawierciu zwraca się z apelem do mieszkańców naszego miasta i powiatu o zgłaszanie się na badania profilaktyczne i przesiewowe.

- Rak wcześnie wykryty może być wyleczony. My, czyli członkinie SAiOzPO, jesteśmy tego przykładem. Wiele z nas jest już kilkanaście czy nawet ponad dwadzieścia lat po przebyciu choroby nowotworowej i cieszymy się dobrym zdrowiem. Jednak nie lekceważymy wizyt i badań kontrolnych, nie odwlekamy ich nawet w dobie pandemii – mówi Prezes Stowarzyszenia Amazonek i Osób z Problemami Onkologicznymi w Zawierciu, Czesława Cierpińska.

Przedstawiciele stowarzyszenia zachęcają wszystkich, którzy mają jakieś niepokojące objawy o zgłaszanie się do lekarzy i wykonywanie podstawowych badań.

- Nie rezygnujmy z zaproszeń na badania profilaktyczne i przesiewowe (mammografia, USG, kolonoskopia). One mogą uratować nam życie – dodaje Czesława Cierpińska.

W razie jakichkolwiek wątpliwości można kontaktować się z Koordynatorem Pakietu Onkologicznego w Zawierciu, Małgorzatą Grabowską (tel. 512 350 642).

17

KWI

2021

20

razy

czytano