Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Nowe mieszkania w Zawierciu

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Nowe mieszkania w Zawierciu

W Zawierciu powstanie nowoczesne osiedle. Dziś podpisano umowę, a szacunkowo ma zostać wybudowanych pięć nowych budynków i około 145 mieszkań. Inwestycja zostanie sfinansowana przez rządowy program budownictwa mieszkaniowego „Mieszkanie dla rozwoju". Porozumienie, w obecności Ministra Michała Cieślaka, podpisali Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski oraz Michał Sroka, Wiceprezes Krajowego Zasobu Nieruchomości.

- Zawiercie to nowy punkt na rządowej mapie budowy mieszkań i wsparcia lokalnego samorządu. Mieszkanie dla Rozwoju to program skierowany przede wszystkim do młodych małżeństw i osób, których nie stać jeszcze na mieszkanie lub nie posiadają zdolności kredytowej. Dobre warunki do życia, rozwój gospodarczy i praca to są  priorytety rządu Premiera Mateusza Morawieckiego. Dzisiejsze spotkanie to przykład dobrej współpracy naszego rządu z samorządem terytorialnym. Musimy tworzyć́ doskonałe warunki działań dla przyszłych pokoleń́ – podkreślił minister Michał Cieślak.

Inwestycja powstanie na działce o powierzchni ponad 1,5 ha, położonej ok. 5 km od centrum miasta (Kromołów). Według szacunków na tym terenie może powstać 5 budynków na ok. 145 mieszkań.

- Dla Zawiercia to jedno z kluczowych przedsięwzięć w trakcie obecnej kadencji. Zapowiadałem, że w naszym mieście powstaną nowe mieszkania i dzięki rządowemu programowi uda się to zrealizować. Z rozmów z mieszkańcami - jeszcze przed wyborami - wyłaniał się obraz miasta, w którym młode osoby mają niewielkie szanse na własne cztery kąty. Od dwóch lat robiliśmy wszystko, by to zmienić - powiedział Łukasz Konarski, Prezydent Zawiercia.

Jednocześnie podziękował Ministrowi Michałowi Cieślakowi i Wiceprezesowi KZN Michałowi Sroce, a także zaangażowanemu w cały projekt Piotrowi Czarnojańczykowi z Zarządu Powiatu Zawierciańskiego.

Jak informuje Krajowy Zasób Nieruchomości, w przyszłym roku rozpocznie się̨ procedura wyłonienia wykonawcy.

Rządowy Program Mieszkanie dla Rozwoju oferuje przystępne cenowo mieszkania na wynajem z opcją dojścia do własności mieszkania. Oznacza to, że najemca wraz z czynszem może spłacać dojście do własności. Mieszkania będą w bardzo atrakcyjnych cenach, a opłaty eksploatacyjne będą̨ niższe ze względu na nowoczesne technologie i rozwiązania architektoniczne.

15

GRU

2020

1306

razy

czytano