Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Trasy rowerowe i udogodnienia dla pasażerów autobusów

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Trasy rowerowe i udogodnienia dla pasażerów autobusów

Już niedługo mieszkańcy będą mogli korzystać z systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. W ramach ogromnej inwestycji przewidziano także cztery zintegrowane węzły przesiadkowe. Na tym nie koniec pozytywnych informacji, ponieważ powstaną również trasy rowerowe.

W mieście wdrożony zostanie system dynamicznej informacji pasażerskiej. To elektroniczne tablice, z których dowiemy się kiedy przyjedzie nasz autobus. Pojawiają się także informacje o opóźnieniach, utrudnieniach oraz alerty bezpieczeństwa. Powstaną również cztery węzły przesiadkowe, na których pojawi się opcja Bike&Ride. To system parkingów dla rowerów.

Cała inwestycja kosztować będzie ponad 13,5 mln złotych. Na jej realizację otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (ponad 9 mln 653 tys. zł).

Obecnie trwają prace projektowe. Pierwszy węzeł zlokalizowany będzie w okolicach dworca PKP w centrum Zawiercia. Drugi powstanie obok kapliczki Św. Jana Nepomucena w Kromołowie. Trzeci planowany jest w rejonie kościoła w Skarżycach. Ostatni węzeł powstanie obok końcowego przystanku w rejonie sklepu w Zawierciu-Blanowicach.

Węzły wyposażone będą w tablice informacyjne bazujące na systemie kiedyprzyjedzie.pl, co będzie bardzo korzystne dla pasażerów. W ramach zadania - dofinansowanego z unijnych środków - powstaną także trasy rowerowe. Projekt zakłada realizację prac polegających między innymi na utwardzeniu nawierzchni i oznakowaniu.

Trasy rowerowe będą przebiegały przez: Zawiercie (dworzec PKP) – Kolonię Ręby – Blanowice – Pomrożyce – Skarżyce – Morsko (13,98 km) oraz przez Zawiercie – Kromołów – Skarżyce (12,36 km).

Powstaną także elementy tzw. małej architektury. W mieście pojawi się łącznie 100 stojaków rowerowych i 5 wiat rowerowych, w których znajdzie się po 20 stanowisk rowerowych. Przy węzłach przesiadkowych pojawi się oświetlenie solarne, ławki i kosze na śmieci. Wstępnie założono, że inwestycja potrwa do końca 2020 roku. Przetarg wygrała firma DOMAX (Boronów).

24

MAJ

2020

629

razy

czytano

2436/7825

Wydział Komunikacji Społecznej

0

lat nadania praw miejskich

Logo: Miasto Zawiercie.
Zdjęcie: Dni Zawiercia 2019

Dni Zawiercia 2019

Zdjęcie: Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Plac im. Św. Jana Pawła II

Plac im. Św. Jana Pawła II

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Mecz Plusligi

Mecz Plusligi

Zdjęcie: Festiwal Wiesława Ochmana

Festiwal Wiesława Ochmana

0

tyś. mieszkańców

0

osiedla i sołectwa

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

wyszukaj

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Wirtualny spacer

Ukryj moduł.