Świętuj z siatkarzami 100-lecie odzyskania niepodległości

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Niedzielny mecz siatkarzy Aluron Virtu Warty Zawiercie został wpisany przez "Niepodległą" do kalendarza oficjalnych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Koordynatorem Programu Wieloletniego "Niepodległa" jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W niedzielę 11 listopada o godzinie 17:30 Aluron Virtu Warta Zawiercie rozegra kolejny mecz w Plus Lidze. Rywalem o kolejne ligowe punkty Jurajskich Rycerzy będzie Stocznia Szczecin. Mecz odbędzie się w wyjątkowym dla naszego kraju dniu 11 listopada  – dniu obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

Stocznia początek zaczęła od braku prądu i przerwania spotkania z Treflem Gdańsk, który został przełożony na inny termin. W drugim meczu szczecinianie musieli uznać wyższość wicemistrzów Polski przegrywając 3:0. Po tym meczu podopieczni Michała Gogola odnieśli kolejne cztery zwycięstwa Jastrzębski, Asseco Resovia, Cuprum po 3:0 i ostatni mecz z ONICO 3:1. Dzięki tym zwycięstwom z dwunastoma punktami zajmują trzecią pozycję w tabeli.

Nasza drużyna w ostatnim meczu rozegranym w środę w Zawierciu pokonała GKS Katowice 3:1. Mecz mógł zakończyć się szybciej jednak w końcówce pierwszego seta Jurajscy Rycerze popełnili kilka błędów, które kosztowały ich stratę tego seta.

W ubiegłym sezonie obie drużyny spotkały się dwukrotnie. W pierwszym spotkaniu w Zawierciu po zaciętym spotkaniu wygrali goście 3:2. W drugiej rundzie w Szczecinie Espadon również okazał się lepszy wygrywając 3:1. Teraz zobaczymy zupełnie inne zespoły. Szczególnie w Szczecinie doszło do gruntownych zmian a w zespole pojawiły się krajowe i światowe gwiazdy siatkówki.