Piąte miejsce dla ZUTW

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Odbyła się V Ogólnopolska Zimowa Senioriada w Rabce-Zdroju. W tegorocznej edycji wystartowało 480 zawodników z 34 uniwersytetów trzeciego wieku, w tym reprezentacja Zawierciańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Seniorzy wywalczyli V miejsce, uzyskując 400 punktów i zdobywając 8 medali: 3 złote, 1 srebrny i 4 brązowe.
Uczestnicy zawodów zmagali się w dyscyplinach: slalom narciarski, biegi na nartach, biegi płaskie na dystansie 450 m, marsze z kijkami, curling, rzut śnieżkami do celu, zjazd na dętkach, szachy, brydż.
Medale złote zdobyli: Bożena Łapot, Grzegorz Wołoszczuk – bieg na nartach, Zbigniew Kwiecień – szachy; medal srebrny zdobył  Marek Koziorowski – slalom gigant; medal brązowy zdobyli: Witold Grim – kręgle carlingowe, Anna Szerszeń – slalom gigant, Krzysztof Sala i Eugeniusz Zalewski – brydż, Józef Leski – rzuty do celu.
17 zawodników wywalczyło cenne  punkty, które przyczyniły się do tak wysokiego miejsca. Wierni  kibice wspierali zawodników. Gratulujemy.
Podczas Senioriady uczestnicy wymieniali również swoje doświadczenia z działalności w UTW.