Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

ŚDM: Koncert ewangelizacyjny i pożegnanie pielgrzymów [Film]

Filtrowanie aktualności

data od

data do

ŚDM: Koncert ewangelizacyjny i pożegnanie pielgrzymów [Film]

Niedzielny Koncert ewangelizacyjny był ostatnim oficjalnym punktem Światowych Dni Młodzieży w Zawierciu. W poniedziałek, 25 lipca br. pielgrzymi z USA, Kanady, Korei, Dominikany, Francji i Libanu wyjechali do Krakowa, gdzie odbędą się centralne wydarzenia ŚDM z udziałem Ojca Świętego Franciszka.

Koncert poprzedziła Koronka do Bożego Miłosierdzia w Bazylice p.w. św. App. Piotra i Pawła w Zawierciu, której przewodniczył ks. bp. Antonii Długosz. Po modlitwie pielgrzymi, wolontariusze i mieszkańcy Zawiercia przeszli w barwnym korowodzie ulicami: Kościuszki, Piłsudskiego, Leśną i Moniuszki na boisko OSiR, gdzie zorganizowano koncert.

Dla publiczności wystąpił m.in. ks. bp. Antonii Długosz, Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca „Zawiercie”, Zespół Testimonium oraz laureaci przeglądu „Mam Talent od Jezusa”. Po występach odbyła się Modlitwa Uwielbienia.

Jednym z ostatnich akcentów ŚDM, w ramach Dni w Diecezjach, były podziękowania ks. Andrzeja Witka, głównego koordynatora Światowych Dni Młodzieży w naszym mieście dla wszystkich osób, które zaangażowały się w przygotowanie i realizację tego przedsięwzięcia.

Podziękowania wolontariuszom, rodzinom, które przyjęły pielgrzymów oraz organizatorom złożył także prezydent Zawiercia, Witold Grim. – Dziękuję ks. Andrzejowi, który ze względu na swój wzrost z góry nami wszystkim kierował. Równie serdecznie dziękuję wspaniałym wolontariuszom. Wiedziałem, że mamy wspaniałą młodzież w naszym mieście. Jest to dla mnie wielką radością i zadowoleniem.

Osobne podziękowania samorządowiec skierował do rodzin, które od środy gościły w swoich domach pielgrzymów. – Należą się Wam wyjątkowe podziękowania. Mimo niepokojów, które są w Europie, nie wystraszyliście się i przyjęliście pielgrzymów do swoich domów. Prezydent zwrócił się również do gości, którzy już opuszczają nasze miasto. - Jest nam dzisiaj bardzo przykro, że już wyjeżdżacie. Będziemy Was ciepło wspominać. Pragnę również publicznie zadeklarować, że bramy Zawiercia są dla Was zawsze otwarte. Życzę Wam wspaniałych, duchowych przeżyć w Częstochowie i Krakowie – zakończył swoje wystąpienie prezydent Witold Grim.  

W imieniu naszych gości, głos zabrał pielgrzym z Libanu. – Przybyliśmy do Polski, do Zawiercia, aby świadczyć o Jezusie, żeby dzielić się radością ewangelii. Wy daliście nam o wiele więcej, niż oczekiwaliśmy i myślę, że daliście nam więcej, niż sami oczekiwaliście nam dać. Z naszej strony i naszych księży dziękujemy Wam. Dziękujemy za waszą uprzejmość. Dziękujemy wszystkim księżom, a w szczególności księdzu Andrzejowi, wszystkim wolontariuszom i wszystkim rodzinom. Pokazaliście nam ogromną gościnność oraz miłość. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Bogu, naszemu miłosiernemu Jezusowi i Jego Matce Maryi. Bracia i Siostry, nie powiem dziś do widzenia, ja dzisiaj do Was mówię: do zobaczenia!

Materiał z koncertu przygotowany przez ITV Zawiercie:

25

LIP

2016

3368

razy

czytano