II Liga: zgarnęli całą pulę

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Meczem z Politechniką Opolską drużyna Aluron Warta Zawiercie zakończyła drugi etap rozgrywek o awans do pierwszej ligi. Podobnie jak ostatnie spotkanie z Czarnymi Katowice, również ten mecz nie miał wpływu na układ czuba tabeli grupy piątej. Awans do turnieju półfinałowego wywalczyli gospodarze oraz TS Volley Rybnik, natomiast Akademicy w przypadku korzystnego wyniku meczu, mieli szanse na zajęcie trzeciego miejsca.

Perspektywa występu drużyny w Turnieju spowodowała potrzebę sprawdzenia nowych wariantów gry, a mecz z Opolem był do tego świetną okazją. Turniejowy cykl gier wymusza pełne zaangażowanie i wysoką formę całej dwunastki zawodników, dlatego trener Albert Semeniuk rozegrał dzisiejszy mecz dwoma drużynami. W pierwszym, drugim i trzecim secie po stronie Aluron Warty zobaczyliśmy na boisku: Jędrzeja Brożyniaka, Dariusza Króla, Łukasza Żłobeckiego, Dawida Ogórka, Michała Kaczmarka, Dominika Żmudę i Macieja Szadkowskiego. W czwartym secie z tego składu pozostali jedynie Łukasz Żłobecki i libero Maciej Szadkowski, natomiast uzupełnili go zawodnicy: Dariusz Syguła, Maciej Janikowski, Mateusz Auguścik, Damian Zborowski i Bartosz Dzierżanowski.

MVP spotkania wybrany został Dawid Ogórek, bezapelacyjnie najbardziej kompletny zawodnik meczu, a statuetkę odebrał z rąk Przewodniczącego Komisji Sportu Rady Miasta Zawiercie pana Wacława Gębarskiego. I znowu trzy unikalne piłki z podpisami zawodników Aluron Warty trafiły do szczęśliwych kibiców.

ALURON WARTA ZAWIERCIE – AZS POLITECHNIKA OPOLSKA 3 : 1 (22-25, 25-23, 25-20, 25-16)

Obecnie drużynę czeka intensywny czas przygotowań do udziału w Turnieju Półfinałowym. W dniach 2 - 4 maja br. Aluron Warta zagra o awans do finału walki o pierwszą ligę z zespołami: TS Volley Rybnik (2 miejsce w gr. 5), PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno (1 miejsce w gr. 6) oraz KS Błękitni Ropczyce (2 miejsce w gr. 6).

Rozegrane zostaną trzy Turnieje Półfinałowe, w których wystąpią po 2 najlepsze drużyny z poszczególnych grup. Każdy Turniej to: cztery zespoły, trzy dni turniejowe, uczestnicy zagrają po jednym meczu dziennie. Dwie najlepsze drużyny z każdego Turnieju Półfinałowego (6 ekip) utworzą skład finału, a do pierwszej ligi awansują 2 najlepsze zespoły rozegranego w połowie maja Turnieju Finałowego. Trochę to skomplikowane, jednak taka właśnie droga czeka chętne do awansu drużyny.

Stowarzyszenie Klub siatkarski Warta Zawiercie wystąpiła do PZPS o przydzielenie zorganizowania i przeprowadzenia Turnieju Półfinałowego w Zawierciu.