Tym razem zremisowali

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Jeszcze przed meczem fani oraz zawodnicy obu zespołów minutą ciszy uczcili pamięć Roberta Nowińskiego, byłego gracza między innymi Viretu CMC oraz Olimpii Piekary Śląskie. W Zawierciu zawodnik ten pełnił funkcję zarówno zawodnika, jak i grającego trenera. W sezonie 2001/2002 sięgnął po koronę króla strzelców I ligi.

Spotkanie rozpoczęło się wybornie dla przyjezdnych. Na tyle, że były gracz Viretu, a obecny szkoleniowiec KSSPR-u Michał Przybylski po upływie niecałych 6 minut zmuszony był poprosić o czas. Zabieg ten okazał się co prawda skuteczny, lecz tylko na chwilę, gdyż gospodarzom udało się zniwelować straty do jednej bramki (8` 4:5). Po chwili gra zawiercian wróciła na właściwe tory i przewaga sprzed kilku minut została odbudowana. Kolejne bardzo dobre zawody w bramce rozgrywał Artur Kot. W grze Viretu było widać dużą pewność siebie, o czym świadczy chociażby gol na 7:11, gdy „wrzutkę” Piotra Szymańskiego rzutem z powietrza wykończył Łukasz Szymański. Chwilę później efektownie z biodra trafił Marcin Komalski, zaś w odpowiedzi huknął z dystansu Przemysław Iskra. Do przerwy Viret w pełni kontrolował wydarzenia na parkiecie i zasłużenie prowadził 14:18.

Również pierwsze minuty po zmianie stron nie znamionowały szczególnego zwrotu akcji. Tym bardziej, że zawiercianie grając w podwójnym osłabieniu nie pozwolili odrabiać strat, a z niemal zerowego kąta trafił Sergiusz Zagała. W bramce na chwilę zameldował się Jakub Kruk, który doskonale wywiązał się ze swojej roli broniąc rzut Przemysława Matyjasika (40` 17:23). Spore zamieszanie na kole wprowadzał po raz kolejny Piotr Pakulski, zdobywając gole w bardzo trudnych sytuacjach. Dziesięć minut przed końcem podopieczni Giennadija Kamielina wciąż byli, na wydawałoby się, bezpiecznej przewadze. Fatalne ostatnie 5 minut w wykonaniu gości sprawiło, że na trybunach emocje znów zaczęły wzrastać. Publika na stojąco wspierała swoich graczy, którzy odrobili cztery bramki straty i mieli nawet okazję by wyjść na prowadzenie. W kluczowej akcji przestrzelił najskuteczniejszy w tym meczy Przemysław Iskra. Odpowiedź Viretu nie została zakończona rzutem.

Drużyny podzieliły się punktami i w przypadku różnicy dzielącej szczypiornistów z miejsc 3-4 pozostał status quo.

W najbliższą sobotę w Zawierciu rozegrane zostaną Derby Zagłębia Dąbrowskiego. Viret zmierzy się bowiem z Zagłębiem Sosnowiec. Początek meczu o 18.

KSSPR Końskie - Viret CMC Zawiercie 30:30 (14:18)

Viret CMC: Kot, Kruk - Biernacki 5, Kapral 1, S. Zagała 6, Pakulski 6, Szymański 3, Komalski 3, Kowalski 3, Makaruk 3, Kijowski, Kąpa.

Kary: 18 minut.

KSSPR: Ratuszniak, Witkowski - Iskra 7, Gmerek 4, Bodasiński 4, Matyjasik 4, Dankowski 3, Bąk 2, Sękowski 2, Słonicki 2, Smołuch 1, Napierała 1, Grabarczyk, Dobrowolski.

Kary: 12 minut