Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Zakończono budowę drogi do Strefy Aktywności Gospodarczej

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Zakończono budowę drogi do Strefy Aktywności Gospodarczej

Zakończyła się budowa drogi do Strefy Aktywności Gospodarczej w Zawierciu. Inwestycja warta ponad 11 mln zł połączyła ulicę Mrzygłodzką z ul. Podmiejską. W ramach przedsięwzięcia przy hotelu Villa Verde powstało największe rondo w mieście oraz wybudowano drogę do zawierciańskich terenów inwestycyjnych, których część włączona jest do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W SAG pojawiły się również nowe chodniki, ścieżki rowerowe oraz oświetlenie. Jeszcze w tym tygodniu droga ma przejść odbiór oznakowania pionowego i poziomego, poczym zostanie dopuszczona do ruchu.

Inwestycja prowadzona była w ramach Projektu „Poprawa atrakcyjności inwestycyjnej Gminy Zawiercie poprzez budowę drogi w Strefie Aktywności Gospodarczej” . W ramach przedsięwzięcia zostało wybudowane 2,063 km dróg gminnych, 4,126 km ciągów pieszo-rowerowych oraz 4,126 km poboczy, ustawiono także 97 latarni. Wybudowana droga zapewnia dojazd do Strefy Aktywności Gospodarczej – obszar A, stąd też uznawana jest za projekt priorytetowy dla rozwoju miasta.

Do zakończenia inwestycji, dojazd do Strefy Aktywności Gospodarczej był możliwy tylko ulicami miejskimi: Myśliwską i Podmiejską. Drogi te mają małą przepustowość i są wąskie, a ich modernizacja ze względu na istniejącą już zabudowę mieszkaniową była niemożliwa. Warto również zauważyć, że do zawierciańskich terenów inwestycyjnych kierowane będą pojazdy ciężkie, w tym transport specjalny, co w dużej mierze utrudniałoby ruch i powodowało szereg niebezpiecznych sytuacji drogowych. Budowa drogi skutecznie rozwiązała ten problem.

- W związku z wysokim natężeniem ruchu na terenie Zawiercia zaistniała konieczność rozbudowy węzła komunikacyjnego miasta. - Wybudowana jezdnia stanowił drogę dojazdową do SAG, dlatego ten projekt został uznany za priorytetowy dla rozwoju miasta – zauważa prezydent Zawiercia, Ryszard Mach.

Budowa drogi do SAG, to nie jedyne prace, które miasto prowadzi na obszarze terenów inwestycyjnych. Dzięki środkom europejskim teren pod nowe miejsca pracy zostanie kompleksowo uzbrojony. W ramach tego zadania wykonana zostanie w strefie sieć wodociągowa, kanalizacja deszczowa i sanitarna, położona zostanie także infrastruktura teleinformatyczna. W przyszłym roku w SAG ruszy budowa Zawierciańskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego.

Projekt „Poprawa atrakcyjności inwestycyjnej Gminy Zawiercie poprzez budowę drogi w Strefie Aktywności Gospodarczej” zrealizowano dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Całkowity koszt tej inwestycji wyniósł 11.769.231,23 zł, z czego 4.077.324,14 zł pochodziło z środków unijnych.

Jako pierwsi, wybudowaną drogę pokonali: prezydent Zawiercia Ryszard Mach, przewodniczący Rady Miejskiej Edmund Kłósek, przewodniczący Komisji Gospodarczej, Budżetu i Integracji Europejskiej Konrad Imielski, wiceprezydent Wojciech Mikuła oraz zaproszeni goście.

25

LIS

2013

5773

razy

czytano

7657/7838

Urząd Miasta Zawiercie

0

lat nadania praw miejskich

Logo: Miasto Zawiercie.
Zdjęcie: Dni Zawiercia 2019

Dni Zawiercia 2019

Zdjęcie: Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Plac im. Św. Jana Pawła II

Plac im. Św. Jana Pawła II

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Mecz Plusligi

Mecz Plusligi

Zdjęcie: Festiwal Wiesława Ochmana

Festiwal Wiesława Ochmana

0

tyś. mieszkańców

0

osiedla i sołectwa

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

wyszukaj

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Wirtualny spacer

Ukryj moduł.