
Redakcja
Nowa
III Zawierciańskie Zawody Hobby Horse
15
lut
2025
Więcej
Przejdź do menu głównego.
Przejdź do treści.
Przejdź do wyszukiwarki.
Uruchom wysoki kontrast.
Uruchom wersję tekstową.
Skróty klawiszowe:
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...
Wysoki kontrast.
Wysoki kontrast.
Oficjalna strona internetowa Urzędu Miejskiego w Zawierciu. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.
Wersja dla niesłyszących.
Po raz kolejny miłośnicy tańców standardowych i latynoamerykańskich mieli okazję podziwiać najlepsze pary taneczne. Od ponad 25 lat, to właśnie Zawiercie jest organizatorem Międzynarodowego Turnieju Tańca Towarzyskiego. Turniej stał się wizytówką miasta i na stałe wpisał się w kalendarz najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń o charakterze kulturalno-sportowym nie tylko w regionie, ale także na terenie całego kraju.
W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji podczas XXVII Międzynarodowego Turnieju Tańca Towarzyskiego zaprezentowało się kilkanaście par tanecznych z: Polski, Czech, Litwy. W dopołudniowych pokazach zaprezentowały się pary klasy „A” i „B”. Wszyscy jednak czekali na pary mistrzowskie klasy „S”, które można było podziwiać w godzinach wieczornych. Mogliśmy więc zobaczyć najlepsze pary taneczne w tańcach standardowych (walcu wiedeńskim, walcu angielskim, tangu, quickstepie, fokstrocie) oraz latynoamerykańskich (sambie, cha-chy, rumbie, pasodoble, jiv'e). Jury po zliczeniu punktów wybrało najlepsze pary.
Styl Standard
1 miejsce - Aleksandra Jurczak i Łukasz Tomczak – Polska,
2 miejsce - Andrea Trestikova i Martin Houska – Czechy,
3 miejsce - Kamila Wierzyńska i Artur Kozuń – Polska.
Styl Latino
1 miejsce - Sabina Piskova i Filip Karasek – Czechy,
2 miejsce - Lenka Kominkowa i Filip Swetlik – Czechy,
3 miejsce - Natalia Głębocka i Michał Danilczuk – Polska.
W przerwach pomiędzy pokazami zaprezentowali się również: Anna Głogowska, Jan Kliment, Tomasz Barański – gwiazdy znane m.in. z programu Taniec z Gwiazdami czy You Can
Dance – Po prostu Tańcz, zawierciańska grupa taneczna Patman Crew, walcząca o „dziką kartę”w telewizyjnym show Got to Dance – Tylko Taniec, formacja taneczna z Oświęcimia (wicemistrzowie Polski), dziecięca formacja taneczna z Żywca (wicemistrzowie Polski) oraz akrobaci AWF Katowice, wcemistrzowie Polski w skokach na batucie.
Gratulacje zwycięskim parom złożył prezydent Ryszard Mach wraz z wiceprezydentem Markiem Koziełem oraz obecni na turnieju parlamentarzyści.
Redakcja
Nowa
15
lut
2025
Więcej
Redakcja
Nowa
14
lut
2025
Więcej
Redakcja
Nowa
14
lut
2025
Więcej
Redakcja
Nowa
14
lut
2025
Więcej
Redakcja
Nowa
12
lut
2025
Więcej
Redakcja
Nowa
11
lut
2025
Więcej
Przewiń stronę na samą górę.
Wyszukaj na stronie
Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.