Młodzieżowcy znów zwyciężają

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Po wspaniałym meczu inauguracyjnym w którym młodzieżowa drużyna (Trade-Pol) KP Warty Zawiercie wysoko pokonała Orzeł Dąbie 8-1 oraz dwóch porażkach z Czarnymi Sosnowiec i Unią Ząbkowice, zawiercianie znów włączyli się w walkę o wysoką lokatę w grze o Mistrzostwo grupy Juniorów Podokręgu Sosnowiec.

W minioną sobotę młodzi adepci piłki nożnej z Zawiercia pokonali na własnej murawie rówieśników z Milenium Wojkowice 4-0. Ta wygrana pozwoli zawiercianom włączyć się do walki o Mistrzostwo grupy Juniorów. Pierwsza połowa spotkania przebiegła dość wyrównanie. Wynik otworzył w 31 minucie Paweł Sidor. Po faulu w polu karnym na Adrianie Pocałuniu, obrońca zawiercian pewnie wykonał jedenastkę pokonując Przemysława Jarocia. Niespełna 6 minut później po zamieszaniu pod bramką Bartosza Kurdka sytuacje wykorzystał Dawid Połedniok strzelając wyrównującego gola.

Druga część spotkania to wyłączna gra pod dyktando zawodników Warty. To właśnie oni przejęli całkowitą inicjatywę na boisku, skutecznie punktując przeciwników. W 65 minucie po błędzie golkipera z Wojkowic sytuacji nie przegapił Paweł Gieszczyk umieszczając piłkę w siatce. Pomimo prowadzenia zawiercianie coraz częściej naciskali na rywali. W 71 minucie po ładnym wejściu prawą stroną skutecznym dośrodkowaniem popisał się Krystian Zagórski. Idealnie dograną piłkę efektownym strzałem do bramki posłał Mateusz Czarnecki, podwyższając wynik spotkania na 3-1. Kropkę nad i tuż przed zakończeniem meczu postawił Dawid Szydłowski ustalając wynik końcowy na 4-1.

Kolejne spotkanie juniorzy z Zawiercia rozegrają 29 września na wyjeździe. Ich przeciwnikiem będzie 10 w tabeli Ciężkowianka Jaworzno. Na własnym obiekcie zawiercianie zagrają 6 października, gdzie zmierzą się z zajmującym w tej chwili 6 pozycję UKS Klimontów. Początek spotkania w sobotę, 6 października o godzinie 10:30. Serdecznie zapraszamy.

KP Warta Zawiercie – Milenium Wojkowice 4-1 (1-1)

KP Warta Zawiercie: Kurdek - Gieszczyk, Kurzaczek, Słowik, Sidor, Otczyk, Cieślik, Szydłowski, Szota, Pocałuń, Burzyński. Zagrali także: Czarnecki, Nowiński, Zagórski, Krzyżanowski, Formicki, Kisielewski.