Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Brain Connect – początek sukcesów

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Brain Connect – początek sukcesów

Rok 2012 to rok wyjątkowy dla zawierciańskiej grupy Brain Connect. Zespół zagrał przed szewdzkim KARMAKANICKIEM, a niedługo wystąpi przed szwedzką grupą THE FLOWER KINGS, przygotowuje się do wydania swojej debiutanckiej płyty i zapowiada serie koncertów we wrześniu i październiku.

Ogromnym przełomem w działalności zespołu był tegoroczny występ z cieszącą się ogromnym uznaniem na świecie, szwedzką grupą KARMAKANIC na jej jedynym koncercie w Polsce promującym czwarty studyjny album „In A Perfect World”. W październiku natomiast Brain Connect zagra przed innym kultowym zespołem ze Szwecji, THE FLOWER KINGS (zwanym królem rocka progresywnego), który to podczas jesiennego tournee promuje dwunasty studyjny album „Banks Of Eden”.
Wrześniowe i październikowe koncerty są potwierdzeniem słów wielu muzycznych dziennikarzy, że eksperymentalno-prog-rockowy zespół Brain Connect to jedna z największych polskich nadziei rocka progresywnego na świecie.

Zapraszamy w najbliższą sobotę, 8 września na pierwszy z kilku planowanych koncertów. Brain Connect zagra w chorzowskiej Leśniczówce, a wraz z nim Division By Zero, który w odświeżonym składzie pracuje nad nową płytą (jak pamiętamy poprzednia „Independent Harmony” plasowała się bardzo wysoko w międzynarodowych rankingach). Początek koncertu o godz. 20.00, bilety w cenie 10 zł. Kolejny koncert odbędzie się w Koninie, 15 września, o godz. 19.00 (bilety 15 zł), w Domu Kultury „Oskard”.Brain Connect powstał pod koniec 2005 r. w Zawierciu, początkowo istniał jako duet perkusisty oraz basisty (Przemysław Całus/Marcin Szlachta). Od roku 2006 współpracuje już pod nazwą Brain Connect wraz z gitarzystą (Markiem Makiełą) oraz klawiszowcem (Tomaszem Zwolińskim) nad materiałem na swoje pierwsze demo „Handmade” (luty 2007). Po tym czasie muzycy tworzą z powrotem w duecie. W lipcu 2008 roku rozpoczynają współpracę z nowym gitarzystą - Michałem Ziają, z którym w styczniu 2010 r. jako trio nagrywają mini-album „Get On Time”, na którym znajduje się prawie pół godziny muzyki (trzyczęściowy utwór Bullet, The Art Of Flying oraz Compression). Tytuł ten cieszy się bardzo dobrą opinią w kraju i za granicą, pojawia się kilkanaście bardzo pochlebnych i dobrze wróżących zespołowi recenzji (ProgRock.org, ArtRock, Rock Area, MLWZ, Metal Mundus, Magazyn Gitarzysta, Psychozine Magazine, ProgRock.art, Salon Progresywny, Hard Rock Service, Rockella, Za PROGiem, Metal Perspective (Grecja), Rockline (Slowenia), Progressive Waves (Francja), Artrock.se (Szwecja), Sea of Tranquility (USA).
W okresie działalności z Michałem Ziają (do kwietnia 2010) współpraca owocuje kilkoma wygranymi oraz wyróżnieniami podczas licznych udziałów w przeglądach i festiwalach. Do najważniejszych można zaliczyć Go Rock Festiwal 2008 w Stalowej Woli, występ w łódzkiej Wytwórni u boku zespołów Riverside, Disperse, Tides From Nebula oraz Dianoya w roku 2009 oraz XVIII Spotkanie Muzyków Jazzowych 2009. Zespół kwalifikuje się także do ćwierćfinału konkursu „AntyFest” w Antyradio.

Od czerwca oficjalnie współpracuje z klawiszowcem zespołu Kruk, Krzysztofem Walczykiem oraz mikołowskim gitarzystą Janem Mitorajem. Pierwszy wspólny występ na Free Art Fest From Poland w Częstochowie okazuje się już sporym sukcesem, zespół zdobywa pierwsze miejsce w kategorii Art Rock, a także nagrodę Grand Prix festiwalu. Brain Connect ma także na koncie udział w finałach festiwalów takich jak „Rockowe Wieczory” w Rzeszowie oraz „Rock Nocą” w Zielonej Górze.

07

WRZ

2012

3454

razy

czytano

7267/7869

Urząd Miasta Zawiercie

0

lat nadania praw miejskich

Logo: Miasto Zawiercie.
Zdjęcie: Dni Zawiercia 2019

Dni Zawiercia 2019

Zdjęcie: Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Plac im. Św. Jana Pawła II

Plac im. Św. Jana Pawła II

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Mecz Plusligi

Mecz Plusligi

Zdjęcie: Festiwal Wiesława Ochmana

Festiwal Wiesława Ochmana

0

tyś. mieszkańców

0

osiedla i sołectwa

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

wyszukaj

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Wirtualny spacer

Ukryj moduł.