Złoty medal dla Kamila Mikowicza

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Na Teneryfie (Hiszpania) odbyła się IV edycja zawodów z cyklu European Police & Fire Games. Udział w tych zawodach wzięła Reprezentacja Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Reprezentanci Polski brali udział w pływaniu oraz piłce plażowej. W tej ostatniej dyscyplinie w składzie reprezentacji znalazł się zawiercianin Kamil Mikowicz.

W pierwszej fazie turnieju mecze rozgrywane były w dwóch grupach. Poziom rywalizacji był niezwykle zacięty i wyrównany. Po ciężkich i momentami dramatycznych meczach nasze pary awansowały do półfinałów. Pierwszy półfinał po bardzo wyrównanym pojedynku i dramatycznym tie-braku wygrała para pchor. Mikowicz/pchor. Włodarczyk w stosunku 2-1 (21-18, 19-21, 15-13). Przeciwnikami zawodników z SGSP była para strażaków z hiszpańskiego San Sebastian. Warto podkreślić że w decydującym secie nasi zawodnicy przegrywali 7-11, by po czasie na własne żądanie odwrócić wynik na ich korzyść. Set zakończył się wynikiem 15-13 zapewniając naszym zawodnikom udział w finale. Drugi półfinał nie był już tak udany jak pierwszy. Po ciężkim pojedynku para mł.kpt. Matuszkiewicz/pchor. Filipkowski uległa w dwóch setach przedstawicielom Policji z Girony (Hiszpania).

W meczu o III miejsce gra od początku układała się po myśli naszych zawodników. Bardzo efektowna walka w obronie i zaangażowanie obydwu zawodników przyczyniły się do wygranej 2-0 (21-14, 21-17). Brąz dla pary Matuszkiewicz/Filipkowski Mecz finałowy był niewątpliwie ozdobą całego turnieju. Rywalizacja trwała od początku do końca całego meczu. Dodatkowego smaku spotkaniu dodawały warunki atmosferyczne. Wiatr potrafił kręcić piłką w najmniej oczekiwanym momencie. Nie wybiło to jednak pary Mikowicz/Włodarczyk z rytmu i dzięki dobrej grze w bloku i agresywnej zagrywce w końcówkach setów zdołali oni wywalczyć złoty medal. Mecz zakończył się wynikiem 2-0 (21-18, 21-17).