Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Największa impreza gospodarcza w Europie Centralnej

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Największa impreza gospodarcza w Europie Centralnej

Zawiercie jest miastem współpracującym z tegorocznym Europejskim Kongresem Gospodarczym, który w dniach od 14 do 16 maja odbędzie się w Katowicach, a prezydent Ryszard Mach będzie jednym z prelegentów sesji poświęconej inwestycjom komunalnym, która w pierwszym dniu kongresu odbędzie się Sali Marmurowej Urzędu Wojewódzkiego.

Sesja w której uczestniczyć będzie prezydent miasta podzielona została na cztery obszary dotyczące komunalnych inwestycji. Pierwszy to zakres, dynamika inwestycji w polskich miastach i czynniki wspierające inwestycję. Drugim obszarem będą inwestycje w dziedzinie ochrony środowiska – gospodarka ściekowa, utylizacja odpadów, stan powietrza i hałas, efektywność energetyczna oraz Odnawialne Źródła Energii. Prelegenci dyskutować będą również na temat perspektywy inwestycji miejskich wobec coraz mniejszych możliwości kredytowania wkładu własnego przez samorządy. Zastanowią się także nad tym, jak mierzyć efektywność wykonanych inwestycji.

W tej części kongresu, obok prezydenta Ryszarda Macha, czynny udział w sesji zapowiedzieli: minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska, wiceprezydent Łodzi Marek Cieślak, dyrektor ds. Produkcji i Dystrybucji Fortum Power and Heat Polska Piotr Górnik, prezydent Sosnowca Kazimierz Górski, prezydent Siemianowic oraz przewodniczący zarządu Górnośląskiego Związku Metropolitalnego Dawid Kostempski, prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki, dyrektor Banku Gospodarstwa Krajowego Piotr Kuszewski, wiceprezes zarządu PKO Bank Polski Jarosław Myjak, podsekretarz stanu w ministerstwie rozwoju regionalnego Paweł Orłowski, Prezydent Jaworzna Paweł Silbert, członek zarządu Veolia Usługi dla Środowiska Wojciech Smołka, prezydent Katowic Piotr Uszok, podsekretarz stanu w ministerstwie środowiska Aneta Wilmańska oraz wiceprezydent Elbląga Adam Witek.

Europejski Kongres Gospodarczy to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń biznesowych w Europie Środkowej. EEC to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z działem osobistości świata polityki, biznesu, nauki i ekonomii, gości z Polski i z zagranicy. W minionej, III edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego, uczestniczyło sześć tysięcy gości, blisko tysiąc prelegentów i pół tysiąca przedstawicieli mediów.

Europejski Kongres Gospodarczy został uznany za forum jednej z najbardziej reprezentatywnych dyskusji o przyszłości Europy, tezy wystąpień najważniejszych uczestników są często cytowane
i szeroko komentowane

Organizatorem wydarzenia jest Grupa PTWP SA, wydawca m.in. Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl. Tematyka ponad stu sesji i dyskusji Europejskiego Kongresu Gospodarczego obejmuje najbardziej istotne kwestie dla rozwoju gospodarczego i społecznego Europy. Szefem Rady Programowej EEC jest Jerzy Buzek – Przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012.

27

KWI

2012

6649

razy

czytano

7785/7872

Urząd Miasta Zawiercie

0

lat nadania praw miejskich

Logo: Miasto Zawiercie.
Zdjęcie: Dni Zawiercia 2019

Dni Zawiercia 2019

Zdjęcie: Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Plac im. Św. Jana Pawła II

Plac im. Św. Jana Pawła II

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Mecz Plusligi

Mecz Plusligi

Zdjęcie: Festiwal Wiesława Ochmana

Festiwal Wiesława Ochmana

0

tyś. mieszkańców

0

osiedla i sołectwa

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

wyszukaj

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Wirtualny spacer

Ukryj moduł.