Mistrzowie Zawiercia

Filtrowanie aktualności

data od

data do

20 kwietnia na „Orliku” przy Szkole Podstawowej nr 4 w Zawierciu odbył się finał miasta szkół podstawowych w piłce nożnej chłopców.

Do finałowych rozgrywek zakwalifikowały się po dwa najlepsze zespoły z grup eliminacyjnych. Finały rozegrane zostały systemem pucharowym.

W Pierwszej parze zagrały drużyny SP6 - SP7 zwyciężyła "szóstka" 3-1, w drugiej parze zagrały SP4 - SP5 mecz zakończył się wynikiem 5-0 dla SP5.

W meczu o 3 miejsce pomiędzy SP4 - SP7 padł remis 0-0 o zwycięstwie decydowały rzuty karne w których lepsza okazała się „siódemka”.

Finał pomiędzy SP6 i SP5 stał na wysokim poziomie, a emocji których zafundowali nam zawodnicy obu drużyn wystarczyłoby na kilka spotkań. Prowadzenie dla szóstki zdobył Michał Kondas, następnie po ładnej indywidualnej akcji zawodnik SP5 wyrównał. W drugiej połowie szóstka miała kilka sytuacji po których powinna zdobyć kilka bramek, natomiast niespodziewanie prowadzenie objęła SP5. Na 4 minuty przed końcem, po pięknej akcji między Kondasem, a Struzikiem, ten drugi wyrównał na 2-2.

Do końca wynik nie uległ zmianie. O mistrzostwie decydowały rzuty karne, po pierwszej serii prowadziła "piątka", gdyż Michał Kondas trafił w spojenie słupka z poprzeczką, w drugiej wyrównał Daniel Burzyński, a tym razem zawodnik z piątki trafił w poprzeczkę. W trzeciej serii Damian Wnuk trafia w słupek - piłka odbiła się jeszcze od pleców bramkarza i wpadła do siatki. Ostatniego karnego przestrzelił zawodnik SP5 i tym samym po raz drugi z rzędu Szkoła Podstawowa nr 6 została mistrzem Zawiercia.