Najlepsza „skrzatka” mieszka w Zawierciu

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Pomyślnie dla najmłodszych tenisistek stołowych Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego przy Wyższej Szkole Administracji i Zarządzania w Zawierciu zakończył się III Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny w tenisie stołowym w kategorii skrzatów i żaków rozgrywany w hali sportowej w Sosnowcu.

Turniej skrzatów wygrała Natalia Szymczyk, zaś jej klubowa koleżanka Emilia Przybylik zajęła 5 miejsce. W pojedynkach o I miejsce Natalia Szymczyk pokonała najpierw 3:0 Klaudię Pietruszkę (MOSM Tychy) i Julię Szczepaniak (UKS Halembianka 2001 Ruda Śląska) również 3: 0. W półfinale, po bardzo zaciętym 5-cio setowym pojedynku, wygrała z dotychczasową liderką rankingu skrzatek - Natalią Gąsior (AKS Mikołów). W finale zawiercianka pokonała Roksanę Gulec (MUKS Jedynka Pszów) 3:1.

Droga Emilii Przybylik do 5 miejsca była dłuższa. W pierwszym pojedynku pokonała 3:0 Annę Kubiak z JKTS Jastrzębie Zdrój, następnie przegrała 3:1 z Wiktorią Lasek – UKS THE BEST Bestwinka. Grając „od tyłu”, Emilia pokonała 3:1 Julię Szalkowską (niestowarzyszona), a następnie 3:0 Karolinę Bień (niestowarzyszona). W pojedynku o awans do gier o miejsca 3 i 4, Emilia przegrała 3:0 z Natalią Gąsior. Zwycięsko natomiast zakończyła pojedynek o miejsce 5 wygrywając 3:2 z Weroniką Radzikowską z MOSM Tychy. W turnieju brało udział 16 zawodniczek.

W kategorii żaków Klub Uczelniany AZS WSAiZ Zawiercie reprezentowała Adrianna Bania. W pierwszym swoim pojedynku Adrianna musiała uznać wyższość Wiktorii Urbaniak (zajęła 3 miejsce) z KTS Mysłowice przegrywając 3:0. Następnie, w tym samym stosunku, pokonała Katarzynę Kopeć z MKS Czechowice Dziedzice. W meczu o awans do „szesnastki” uległa Aleksandrze Popczyńskiej z SKS Spartakus Gliwice 3:1 zajmując ostatecznie 17 miejsce.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy moich najmłodszych zawodniczek, które w tego rodzaju turniejach brały udział po raz pierwszy. Natalia Szymczyk i Emilia Przybylik to uczennice II klasy Szkoły Podstawowej, zaś Adrianna Bania – III klasy. Ponadto Adrianna, występująca w kategorii żaków, jest najmłodszą zawodniczką w tej kategorii wiekowej. Przed zawodniczkami jeszcze jeden bardzo ważny w tym sezonie turniej, a mianowicie Mistrzostwa Śląska. Mam nadzieje, że dziewczynki przywiozą do Zawiercia medal, zwłaszcza, że ostatni sukces w tej kategorii wiekowej klub odniósł w 2003 roku, kiedy z Mistrzostw Śląska przywieźliśmy 4 medale - 2 złote, srebrny i brązowy – mówi Zdzisław Stolarczyk, prezes KU AZS WSAiZ Zawiercie.