Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Pracowita końcówka roku

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Pracowita końcówka roku

Pracowicie zakończyły 2011 rok Natalia Szymczyk, Emilia Przybylik i Adrianna Bania, najmłodsze tenisistki stołowe z Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego przy Wyższej Szkole Administracji i Zarządzania w Zawierciu.

Tuż przed świętami, zawodniczki wzięły udział w II Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Skrzatów i Żaków, który odbył się w Sosnowcu. Występująca w kategorii skrzatów Natalia Szymczyk po raz pierwszy stanęła na podium zajmując 3 miejsce. Jej koleżanka Emilia Przybylik była 7. Adrianna Bania w kategorii żaczek została sklasyfikowana na miejscu 17.

Pingpongistki reprezentowały również Klub w II rundzie rozgrywek o Puchar Polski. Niestety uległy w stosunku 4 : 0 o wiele starszym i doświadczonym zawodniczkom z Klubu UKS 6 Sosnowiec.

Tuż po Świętach, Natalia Szymczyk i Emilia Przybylik wystąpiły w prestiżowym XIII Wigilijnym Turnieju Dzieci w Tenisie Stołowym pod patronatem Telewizji Katowice, odbywającym się jak co roku w Żorach. Obie zawodniczki spisały się bardzo dobrze. Natalia Szymczyk awansowała do gry finałowej, gdzie po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku (piąty set – 10:12) uległa Natalii Gąsior z AKS Mikołów. Natomiast Emilia Przybylik była 5.

- Widząc zaangażowanie na treningach: Natalii, Emilii i Adrianny oraz dziewiątki pozostałych zawodniczek objętych szkoleniem dziewczynek z klas II-V, uczennic ze Szkół Podstawowych nr 6 i 8 w Zawierciu, jest duża szansa, aby w niedalekiej przyszłości zawitał do Zawiercia żeński tenis stołowy na wysokim poziomie. Już teraz dziewczyny są przez trenerów puszczane do gier w III lidze kobiet, w której klub występuje – zaznacza Zdzisław Stolarczyk, prezes klubu i dodaje - Alicja Stolarczyk, najbardziej doświadczona i utytułowana zawodniczka klubu, biorąca udział w II Turnieju Akademickich Mistrzostw Śląska sezonu 2011/2012 zajęła 3 miejsce w grach indywidualnych i 3 miejsce w grze deblowej. Wśród mężczyzn 1 miejsce zajął Łukasz Gołda – student Politechniki Śląskiej, były wychowanek UKS 6 Zawiercie, obecnie zawodnik II-ligowego Viretu Zawiercie.

30

GRU

2011

4822

razy

czytano

7281/7694

Urząd Miasta Zawiercie

0

lat nadania praw miejskich

Logo: Miasto Zawiercie.
Zdjęcie: Dni Zawiercia 2019

Dni Zawiercia 2019

Zdjęcie: Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Plac im. Św. Jana Pawła II

Plac im. Św. Jana Pawła II

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Mecz Plusligi

Mecz Plusligi

Zdjęcie: Festiwal Wiesława Ochmana

Festiwal Wiesława Ochmana

0

tyś. mieszkańców

0

osiedla i sołectwa

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Wirtualny spacer

Ukryj moduł.