Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Tu się dobrze inwestuje

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Tu się dobrze inwestuje

Jednym z ważniejszych elementów tworzenia nowych miejsc pracy jest poszukiwanie inwestorów. Choć ich zainteresowanie naszym terenem jest na razie średnie, to w przyszłości zapewne będzie się zwiększać. Wysokie, szóste miejsce na liście rankingowej dotowanych projektów z Regionalnego Programu Operacyjnego pozwoli gminie na ogromną kampanię promocyjną terenów przeznaczonych pod inwestycje. Jednym z jej elementów będą spoty emitowane w TVN 24.   

Prezydent Ryszard Mach, oraz pracownicy Urzędu Miejskiego stale spotykają się z przedsiębiorcami zainteresowanymi rozwojem własnych firm na terenie Zawiercia. 13 kwietnia prezydent, naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Miasta Wojciech Dziąbek oraz Grażyna Rajczyk, Pełnomocnik ds. innowacji społeczno – gospodarczych spotkali się z Witoldem Mareckim. Doradca do spraw inwestycji firmy „Si Power” zaprezentował profil przedsiębiorstwa. Zajmuje się ono przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną. Spółka wyraziła wstępne zainteresowanie halą po byłej przędzalni „Przyjaźń”. Na jej dachu, dzięki rozmieszczeniu ogniw fotowoltaicznych, mogłaby powstać mała elektrownia. Na kolejnej, zapoznawczo - informacyjnej wizycie pojawił się inwestor szukający terenu, na którym mógłby uruchomić biogazownię.

W mieście działa wiele innowacyjnych firmy. Światowej sławy „Optopol Technology”, produkujący na rynki światowe specjalistyczny sprzęt medyczny. Ceniony przez specjalistów tomograf okulistyczny, aparaturę do mikrochirurgii oka, lasery oparte na technice półprzewodnikowej, czy oprzyrządowanie do USG oka. O stacjonującej w Zawierciu firmie wie cały świat. Za chwilę głośno będzie o innym przedsiębiorstwie. Ułatwia ono oficjalne, elektroniczne korespondowanie. Spółka "CERTPOL" z Zawiercia wprowadziła na rynek nową markę „PinPost”, zastępującą tradycyjną pocztę. Oferowana przez firmę usługa przewiduje wysyłanie internetowej poczty przy wykorzystaniu kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Uznawany on jest przez wszystkie urzędy, instytucje, banki czy sądy. „Polecone” e-maile zostają odpowiednio oznakowane, a nadana przesyłka otrzymuje dowodową wartość. Działalność tych firm – oraz wielu innych - dowodzi, że miasto sprzyja prywatnym przedsiębiorstwom, bo w zamian dają one miejsca pracy i promują nasze miasto.

- Chcemy do inwestorów z różnych branż wysyłać wyraźne sygnały, że czekamy na nich w Zawierciu. Wszystkich, którzy zainteresowani są ekspansją własnych przedsiębiorstw na terenach gminy, serdecznie zapraszam. Wystarczy skontaktować się z działającym w ramach Centrum Informacji Miejskiej Biurem Obsługi Inwestora tel. (32) 67 243 31, lub bezpośrednio z Wydziałem Gospodarki Mieniem Gminy – tel. (32) 67 222 53 – zaprasza prezydent.

14

KWI

2011

8471

razy

czytano

7657/7694

Urząd Miasta Zawiercie

0

lat nadania praw miejskich

Logo: Miasto Zawiercie.
Zdjęcie: Dni Zawiercia 2019

Dni Zawiercia 2019

Zdjęcie: Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Plac im. Św. Jana Pawła II

Plac im. Św. Jana Pawła II

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Mecz Plusligi

Mecz Plusligi

Zdjęcie: Festiwal Wiesława Ochmana

Festiwal Wiesława Ochmana

0

tyś. mieszkańców

0

osiedla i sołectwa

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Wirtualny spacer

Ukryj moduł.