Polska – Anglia 4:1

Filtrowanie aktualności

data od

data do

13 kwietnia na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu rozegrano towarzyski mecz Polska – Anglia. Reprezentacja juniorów rozgromiła rywali z Anglii 4:1 (0:1). Z trybun spotkanie obserwował były selekcjoner polskiej kadry Jerzy Engel, Andrzej Szarmach, Andrzej Rola – Wawrzecki (PZPN) oraz Jan Domarski, który w 1973 r. strzeli anglikom gola na Wembley. Na meczu nie mogło zabraknąć miejskich władz, które reprezentował prezydent Ryszard Mach oraz jego zastępcy – Wojciech Mikuła oraz Marek Kozieł.

Pierwsza połowa skończyła się szczęśliwie dla gości. W czterdziestej pierwszej minucie Fabio Goncalves De Abreu pokonał naszego bramkarza. Druga połowa to absolutna dominacja polaków i samobójczy gol anglika. Tuż po przerwie, w pięćdziesiątej pierwszej minucie Arkadiusz Milik (Rozwój Katowice) doprowadził do remisu, a osiem minut później – po golu Łukasz Wrońskego (GKS Bełchatów) – prowadziliśmy 2:1. Dwubramkową przewagą zapewnił nam samobójczy gol J. Sherratta. Dominację naszej reprezentacji potwierdziła bramka Krystiana Nowaka (UKS SMS Łódź), zdobyta na sam koniec, w ostatniej, doliczonej minucie spotkania.

Towarzyski mecz był elementem  konsultacji szkoleniowej, którą w dniach od 10 do14 kwietnia przeprowadzono w Zawierciu. Tener reprezentacji, Janusz Białek powołał na nią następujących zawodników:

Patrick Dytko (Borussia Dortmund), Przemysław Frąckowiak (KKS Lech Poznań), Tomasz Kędziora (KKS Lech Poznań), Martin Kobylański (Energie Cottbus), Grzegorz Kowalewski (Jagiellonia Białystok), Wojciech Król (Rozwój Katowice), Adrian Liberacki (Arka Gdynia), Jakub Legierski (FC Karvina) Arkadiusz Milik (Rozwój Katowice), Norbert Misiak (KP Legia Warszawa), Krystian Nowak (UKS SMS Łódź), Adam Radecki (Jagiellonia Białystok), Dawid Smug (MSP Szamotuły), Mateusz Wilk (MKS Sandecja Nowy Sącz), Wiktor Witt (KKS Lech Poznań), Kamil Włodyka (Ruch Chorzów) Łukasz Wroński (PGE GKS Bełchatów), Piotr Zieliński (KGHM Zagłębie Lubin).