Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Powstanie II etap obwodnicy Zawiercia!

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Powstanie II etap obwodnicy Zawiercia!

Budowa 24-kilometrowej obwodnicy została podzielona na dwa odcinki. Na pierwszym z nich, prawie 17-kilometrowym i rozpoczynającym się w Siewierzu, a kończącym w Kromołowie, trwają prace budowlane. Dla drugiego, o długości 7,6 km od Kromołowa do projektowanego ronda w Żerkowicach, wydano właśnie decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Całość inwestycji powinna zostać zakończona w 2027 roku.
 
Poinformowali o tym Wojewoda Śląski Marek Wójcik, Wicewojewoda Rafał Adamczyk i Dyrektor GDDKiA w Katowicach Marek Niełacny. - Bardzo dziękuję w imieniu mieszkańców naszego miasta - podkreśla Łukasz Konarski, Prezydent Zawiercia.
 
Wojewoda Marek Wójcik: - Mam zaszczyt i przyjemność poinformowania Państwa o zakończeniu procedury związanej z wydaniem zintegrowanej decyzji dotyczącej inwestycji drogowej - drugiego etapu obwodnicy Zawiercia. Teraz wszystko w rękach wykonawcy, czyli GDDKiA. Pierwsze działania związane z budową obwodnicy były podjęte już w 2012 r., natomiast cieszę się, że w tym momencie trwają prace na tym pierwszym etapie. Decyzja otwiera możliwość prowadzenia prac na drugim etapie obwodnicy Zawiercia, a my - z perspektywy Urzędu Wojewódzkiego - też dostrzegamy znaczenie tej drogi. To obwodnica Zawiercia, ale to także droga tranzytowa ze Śląska w kierunku województwa świętokrzyskiego i w związku z tym natężenie ruchu na tej drodze jest ogromne. Zdajemy sobie z tego sprawę, że to uciążliwość dla mieszkańców. Dzięki staraniom prezydenta Zawiercia i pracowników urzędu, GDDKiA oraz naszego wydziału udało się tę sprawę formalnie zakończyć. W ostatnich latach wielu lokalnych polityków również wspierało tą budowę obwodnicy, w tym także poprzedni pan wojewoda. Bardzo dziękuję Państwu za zaangażowanie i liczę na to, że sytuacja mieszkańców Zawiercia zdecydowanie poprawi się właśnie dzięki obwodnicy Zawiercia.
 
Wicewojewoda Rafał Adamczyk: - Myślę, że że wszyscy trzymamy kciuki za tę inwestycję, bo prawdą jest, że jakość życia mieszkańców Zawiercia i całego powiatu zawierciańskiego - po zakończeniu tych wszystkich etapów - zdecydowanie się podniesie. Wielkie gratulacje dla pana prezydenta i jego współpracowników za zaangażowanie, za ciężka pracę, która powoduje, że inwestycja jest realizowana. Gratulacje także dla GDDKIA, która pilnuje tej inwestycji. Widzę zresztą poprawę infrastruktury na terenie całego powiatu zawierciańskiego.
 
Prezydent Łukasz Konarski: - Ja również chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy przez wiele lat byli zaangażowani w budowę obwodnicy Zawiercia. Pamiętamy pierwsze spotkania związane z tym tematem, również z poprzednim rządem. Udało się doprowadzić do skutku to, że powstaje w tej chwili pierwszy odcinek, a zaraz - mam nadzieję - rozpocznie się budowa drugiego odcinka. Chciałbym podziękować służbom wojewody, wszystkim pracownikom UM, GDDKiA i ŚUW, bo to nie było łatwe, a dziś widzimy efekty. Dziękuję Państwu i czekamy na wbicie łopaty.

22

STY

2024

1048

razy

czytano

208/7872

Redakcja

0

lat nadania praw miejskich

Logo: Miasto Zawiercie.
Zdjęcie: Dni Zawiercia 2019

Dni Zawiercia 2019

Zdjęcie: Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Plac im. Św. Jana Pawła II

Plac im. Św. Jana Pawła II

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Mecz Plusligi

Mecz Plusligi

Zdjęcie: Festiwal Wiesława Ochmana

Festiwal Wiesława Ochmana

0

tyś. mieszkańców

0

osiedla i sołectwa

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

wyszukaj

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Wirtualny spacer

Ukryj moduł.