Raport o stanie gminy 2025
Zgodnie z brzmieniem art. 28aa ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2025 r. poz. 1153 ze zm. ) Prezydent Miasta Zawiercie przedstawił Radzie Miejskiej w Zawierciu Raport o stanie Gminy Zawiercie za 2025 r. Raport obejmuje podsumowanie działalności Prezydenta w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii realizowanych przez Gminę Zawiercie, a także wykonywania uchwał podjętych przez Radę Miejską w Zawierciu. Raport będzie rozpatrywany przez Radę na sesji w dniu 27 maja 2026 r. o godzinie 10.00.
Nad przedstawionym Raportem przeprowadza się debatę, w której zbierają głos radni oraz mieszkańcy gminy. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie składa do Przewodniczącej Rady Miejskiej pisemne zgłoszenie, poparte co najmniej 50 podpisami. Zgłoszenie mieszkańca do udziału w debacie składa się najpóźniej w dniu 26 maja 2026 r., jest to dzień poprzedzający sesję, podczas której ma być rozpatrywany Raport. Mieszkańcy będą mogli zabrać głos w debacie według kolejności zgłoszeń. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15 (art. 28aa ust. 7 pkt. 2 Ustawy o samorządzie gminnym). Po zakończeniu debaty nad Raportem o stanie Gminy Rada Miejska przeprowadzi głosowanie nad udzieleniem Prezydentowi wotum zaufania.
Pisemne zgłoszenia do udziału w debacie nad Raportem składa się w Urzędzie Miejskim w Zawierciu do Referatu Biura Rady Miejskiej w dniach: poniedziałek (8.00. do 16.00) oraz wtorek, środa czwartek i piątek (7.00. do 15.00.).
Załączniki:
- Raport nad stanem Gminy
- zgłoszenie do debaty nad Raportem