Redakcja
Nowa
Konsultacje społeczne
11
gru
2024
Więcej
Przejdź do menu głównego.
Przejdź do treści.
Przejdź do wyszukiwarki.
Uruchom wysoki kontrast.
Uruchom wersję tekstową.
Skróty klawiszowe:
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...
Wysoki kontrast.
Wysoki kontrast.
Oficjalna strona internetowa Urzędu Miejskiego w Zawierciu. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.
Wersja dla niesłyszących.
Od 27 kwietnia do 4 maja uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 13 gościli w hiszpańskiej szkole partnerskiej IES Marina Cebrian na Teneryfie. Wszystko w ramach programu Erasmus+ ,,Energy is power”. Wspólna praca została połączona ze zwiedzaniem okolicznych atrakcji.
Uczniowie z naszego miasta uczestniczyli między innymi w lekcjach. Podczas warsztatów sportowych poznali tajniki podstawowych zasad w kanaryjskich zapasach. Zawiercianie zwiedzili La Laguna (na liście światowego dziedzictwa UNESCO) i Santa Cruz (stolicę Teneryfy). Odbyła się wizyta w ITER w Granadilli – najlepszym ośrodku badawczym na Wyspach Kanaryjskich w zakresie energii odnawialnej. Szczególnie ciekawy okazał się wykład na temat budowy 25 prototypowych domów o zrównoważonej architekturze. Po wizycie uczniowie zaprojektowali wirtualny model ekologicznego osiedla, współpracując w grupach międzynarodowych.
Podczas zwiedzania Parku Narodowego Teide podziwiali trzeci co do wielkości wulkan na Ziemi, który znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Młodzież dyskutowała także na temat energii wulkanu i jego ekologicznej wartości. W Blue Sea Puerto Resort Hotel zawiercianie przeprowadzili wywiad z kierownikiem obiektu, prowadząc badania dotyczące zużycia energii elektrycznej i wody przez turystykę oraz ilości śmieci generowanych przez nią. Pracując w grupach, uczniowie szkół partnerskich tworzyli slogany zachęcające do ochrony środowiska.
- Zwiedzanie Puerto de La Cruz było niezapomnianym przeżyciem. Uczniowie mogli podziwiać imponujące widoki, ocean i plażę z czarnym piaskiem. Podczas zajęć terenowych w Loro Park dyskutowano na temat roślin i zwierząt charakterystycznych dla Teneryfy. Odbyła się debata oksfordzka na temat zmian klimatycznych i dziury w warstwie ozonowej. Z niecierpliwością czekamy na rewizytę hiszpańskich partnerów w Polsce – mówią przedstawiciele „Trzynastki”.
Redakcja
Nowa
11
gru
2024
Więcej
Redakcja
Nowa
11
gru
2024
Więcej
Redakcja
Nowa
11
gru
2024
Więcej
Redakcja
Nowa
11
gru
2024
Więcej
Redakcja
Nowa
10
gru
2024
Więcej
Redakcja
Nowa
10
gru
2024
Więcej
Przewiń stronę na samą górę.
Wyszukaj na stronie
Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.