Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Blisko 50 tys. zł dla Biblioteki w Zawierciu

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Blisko 50 tys. zł dla Biblioteki w Zawierciu

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne na ciekawe projekty. Ostatnio dotacje przyznał jej Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Czekamy jeszcze na wyniki kilku naborów, ale MiPBP już pozyskała 47 tys. zł. Środki będą pochodziły z trzech programów i obejmują aż pięć projektów.

W ramach programu „Ballady i romanse” przyznane dofinansowanie (10 tys. zł) zostanie wykorzystane na cykl spotkań. Zadaniem projektu jest upamiętnienie wydania „Ballad i romansów” w 200. rocznicę tego wydarzenia.

- Zaproponujemy mieszkańcom działania inspirowane tekstami Adama Mickiewicza, m.in. koncert poetycki, warsztaty pisania tekstów literackich, warsztaty wokalne i taneczne – mówią pracownicy MiPBP.

Ponad 7 tys. zł to kwota, którą udało się pozyskać na cykl spotkań edukacyjnych i terapeutycznych „Jestem uważny, lepiej żyję” (w ramach Programu Promocji Czytelnictwa). Projekt zakłada zorganizowanie cyklu spotkań terapeutyczno-relaksacyjnych dla dzieci i ich rodziców. Spotkania mają na celu trening uważności, redukcję stresu, rozpoznawanie emocji i wartości.

Poprawa dostępu do książki w jej wszystkich formatach, jak i wzmocnienie kulturotwórczej roli księgarń i bibliotek – to główne założenia Programu Partnerstwo dla Książki. Dzięki niemu MiPBP otrzymała dofinansowanie na trzy projekty.

„Nowy, nowszy, najnowszy - cykl szkoleń bibliotekarzy Powiatu Zawierciańskiego” – kwota dotacji wynosi 15 tys. zł. W ramach projektu zorganizowane zostaną szkolenia dla bibliotekarzy z bibliotek publicznych z terenu powiatu. Mają one na celu podniesienie kwalifikacji kadry merytorycznej, a także zaproponowanie wielu innowacyjnych działań czytelniczych promujących bibliotekę w środowisku lokalnym.

9 tys. zł udało się pozyskać na projekt „Od kryminału do prawdy”. Zakłada on między innymi działania profilaktyczne na temat przemocy, narkotyków, alkoholizmu. Biblioteka zaprosi na trzy duże spotkania autorskie z twórcami kryminałów oraz pokaże jak właściwie skonstruować tekst literacki. Rolę dedukcji będzie można odkryć na spotkaniu z profesjonalnym detektywem.

Dofinansowanie uzyskał także projekt „Silne kobiety – biblioteka na szczytach” (6 tys. zł). Zorganizowane zostaną spotkania z silnymi kobietami, które inspirują do działań i mają wpływ na nasze codzienne życie. Mieszkańcy poznają patronki 2022 roku, historię zawierciańskich bohaterek, zaprosimy też na różne kreatywne warsztaty.

24

MAR

2022

344

razy

czytano

552/7296

Redakcja

0

lat nadania praw miejskich

Logo: Miasto Zawiercie.
Zdjęcie: Dni Zawiercia 2019

Dni Zawiercia 2019

Zdjęcie: Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Plac im. Św. Jana Pawła II

Plac im. Św. Jana Pawła II

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Mecz Plusligi

Mecz Plusligi

Zdjęcie: Festiwal Wiesława Ochmana

Festiwal Wiesława Ochmana

0

tyś. mieszkańców

0

osiedla i sołectwa

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Wirtualny spacer

Ukryj moduł.