Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Styczniowa sesja Rady Miejskiej

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Styczniowa sesja Rady Miejskiej

Radni sporo uwagi poświęcili informacji na temat infrastruktury sportowej w mieście i planów inwestycyjnych w tym zakresie. To oczywiście tylko jeden z punktów obrad. W tegorocznym budżecie została ujęta budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9. Uwzględniono także budowę wodnego placu zabaw w pobliżu Stawu Holenderskiego (w ramach budżetu obywatelskiego).

W ramach rozbudowy ścieżek rowerowych planujemy trasę od Karlina do DK 78 (Kalinówka). Obecnie prowadzone są prace przygotowawcze, geodezyjne i kartograficzne.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zawierciu przewiduje między innymi: modernizację ogrodzenia od ul. Leśnej i Sienkiewicza oraz nawierzchni wejścia na stadion, a także remont szatni w hali przy ul. Blanowskiej. - O wszystkich nowych sprawach będę informował na bieżąco. Staramy się nie deklarować czegoś, co nie jest pewne na 100 procent – mówił Prezydent Miasta Łukasz Konarski.

W długiej dyskusji wzięli udział między innymi: Przewodnicząca Rady Miejskiej Beata Chawuła, Henryk Mól, Ewa Mićka, Witold Grim, Mariusz Golenia, Michał Myszkowski i Przemysław Trepka. Dotyczyła ona między innymi kolejnego naboru wniosków do Polskiego Ładu (przede wszystkim w kontekście przebudowy hali OSiR). - Nie ma jeszcze decyzji. Wnioski nie zostały jeszcze złożone. W tej chwili rozmawiam z różnymi osobami i na różnym szczeblu na temat tego, jak je złożyć, by miały one jak największe szanse na dofinansowanie – dodał Prezydent. - Potrzeb w mieście jest bardzo dużo i sporo tematów, które od wielu lat nie były zrealizowane, a mieszkańcy cały czas o nich mówią – podkreślał Łukasz Konarski.

Wnioski na pewno zostaną złożone, ale nie zapadła decyzja, które priorytety w pierwszej kolejności będą realizowane.

W dalszej części podjęto uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Sosnowiec na działania związane z profilaktyką i rozwiązywaniem problemów alkoholowych na rzecz osób z problemem alkoholowym z terenu gminy Zawiercie w 2022 r. Przyjęto też kilka zmian w tegorocznym budżecie. Zwiększono plan wydatków na kwotę ponad 1 miliona złotych dla Miejskiego Zespołu Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół. Wszystko w związku z otrzymaniem i niewykorzystaniem w 2021 roku wsparcia z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na realizację inicjatywy „Laboratoria przyszłości”. To inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. W związku z przesunięciem terminu rozliczenia i niewykorzystaniem w ubiegłym roku środków dla projektu „Posłuchaj mojej historii” (program Erasmus) zwiększono plan wydatków dla Szkoły Podstawowej nr 13 (o ponad 68 tys. zł). Ustalono wysokość ekwiwalentu dla członków OSP (17 zł za każdą godzinę udziału w działaniu ratowniczym i 5 zł za każdą godzinę udziału w szkoleniu lub ćwiczeniu pożarniczym organizowanym przez PSP lub gminę Zawiercie). Jeden z punktów dotyczył także ustalenia zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w mieszkaniach chronionych. Ostatecznie uchwała została przyjęta. Edyta Duda Prezes Zarządu ZGK odpowiadała na pytania radnych dotyczące tej spółki. Prezes RPWiK Bogusław Piotrowski mówił między innymi o przyczynach wypowiedzenia układu zbiorowego w tym przedsiębiorstwie. To oczywiście jedynie niektóre z omawianych tematów.

29

STY

2022

1278

razy

czytano

662/7283

Redakcja

0

lat nadania praw miejskich

Logo: Miasto Zawiercie.
Zdjęcie: Dni Zawiercia 2019

Dni Zawiercia 2019

Zdjęcie: Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Plac im. Św. Jana Pawła II

Plac im. Św. Jana Pawła II

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Mecz Plusligi

Mecz Plusligi

Zdjęcie: Festiwal Wiesława Ochmana

Festiwal Wiesława Ochmana

0

tyś. mieszkańców

0

osiedla i sołectwa

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Wirtualny spacer

Ukryj moduł.