Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2021 roku w Zawierciu

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2021 roku w Zawierciu

W 2021 roku wśród dziewczynek na pierwszym miejscu znalazło się imię Maja, które nadawano jedenaście razy. Na drugim miejscu uplasowała się Julia. Takie imię nadano dziewięć razy. Na podium znalazły się również Hanna i Emilia. Na te imiona rodzice zdecydowali się siedmiokrotnie.

Na czwartym miejscu zestawienia znajdują się imiona Maria i Natalia, które były nadawane sześciokrotnie. Miejsce piąte zajmują: Klara, Zuzanna (nadawane pięciokrotnie). Mniej popularne okazały się między innymi imiona takie jak: Aleksandra, Aniela, Anna, Arleta, Blanka, Gaja, Gloria, Ida, Iga, Inez, Inka, Julianna, Karolina, Larisa, Magdalena, Milena, Marietta, Marta, Nina, Nadzieja, Nel, Roksana, Sara, Sonia, Tola, Victoria, Weronika i Zofia. Znajdują się one na końcu zestawienia.

Jeżeli chodzi o chłopców, najpopularniejszym imieniem w ubiegłym roku był Jakub (imię to nadawano dziewięć razy). Na drugim miejscu znajdują się imiona Aleksander i Stanisław (nadawane ośmiokrotnie). Trzecie pod względem popularności okazało się imię Mikołaj. Rodzice zdecydowali się na nie siedmiokrotnie. Czwarte miejsce zestawienia to imiona: Oskar i Marcel. Były one nadawane sześciokrotnie. Miejsce piąte zajmuje imię Nikodem (nadawane pięć razy). Mniej popularne imiona na końcu zestawienia to: Alan, Alexander, Amadeusz, Artur, Dominik, Gniewko, Ignacy, Igor, Jerzy, Józef, Julian, Kajetan, Kornel, Krzysztof, Ksavier, Ksawery, Marcin, Milan, Nolan, Octavio, Olaf, Olivier, Oliwer, Teodor, Wojciech.

Oto dane statystyczne dotyczące zgonów:

2019 r. - 1158 aktów zgonów (683 - liczba zgonów wśród osób zameldowanych na terenie Zawiercia);

2020 r. - 1188 aktów zgonów (773 - liczba zgonów wśród osób zameldowanych na terenie Zawiercia);

2021 r. - 1288 aktów zgonów (822 - liczba zgonów wśród osób zameldowanych na terenie Zawiercia).

Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego dysponuje danymi, które dotyczą liczby noworodków, które zostały zameldowane w naszym mieście. W 2019 r. takich dzieci było 353, w 2020 r. 340, a w 2021 r. – 287.

11

STY

2022

853

razy

czytano