Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Pierwszy kaczkomat w Zawierciu

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Pierwszy kaczkomat w Zawierciu

Dzięki współpracy miasta z Fundacją Ostoja dla Zwierząt uruchomiliśmy pierwszy w Zawierciu kaczkomat. Został on zamontowany w Parku Miejskim (tuż obok Bocianówki). Na to zadanie organizacja otrzymała łącznie 5 tys. zł z tzw. małych grantów.

- Karmienie kaczek podczas pobytu nad rzeką ma długą tradycję. Zwykle mieszkańcy robią to chlebem, który zostaje z codziennych posiłków. Od niedawna ekolodzy i naukowcy apelują, że częste podawanie tym zwierzętom białego chleba może szkodzić lub nawet prowadzić do deformacji skrzydeł – mówi Prezes Fundacji Krystyna Siennicka.

Kaczki powinny być karmione pokarmem odpowiednim dla ptactwa wodnego. Podstawową zasadą jest to, że nie może zawierać soli, której kaczki nie trawią i jest wręcz dla nich zabójcza. Pokarm, który znajduje się w ogólnodostępnym automacie, jest specjalnie dobraną mieszanką, a dostaniemy go za złotówkę. Każda moneta wrzucona do urządzenia przeznaczona zostanie na dokupienie karmy. Co istotne, pokarm można wyrzucać tylko na brzeg.

Fundacja Ostoja dla zwierząt od lat prężnie działa na terenie naszego powiatu. Jej celem jest szukanie domów stałych i tymczasowych dla bezdomnych zwierząt, leczenie i opieka nad zwierzętami, które mają szanse na adopcje.

20

GRU

2021

257

razy

czytano