Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Szlachetna Paczka 2021. Pomagam, bo to daje mi siłę!

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Szlachetna Paczka 2021. Pomagam, bo to daje mi siłę!

Kilka dni temu została otwarta baza potrzebujących rodzin zgłoszonych przez wolontariuszy do Szlachetnej Paczki. Niemal wszystkie rodziny z naszego miasta i okolic w błyskawicznym tempie znalazły Darczyńców. Również Prezydent Miasta Zawiercie Łukasz Konarski wspólnie z pracownikami Urzędu Miejskiego w Zawierciu wybrali rodzinę w potrzebie, dla której zostanie przygotowana paczka.

- Hasło tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki to: „Pomagam, bo to daje mi siłę”. Oznacza to, że pomagając, można odmienić życie nie tylko potrzebujących, ale także i swoje. Pomagamy, by mieć wpływ na własne otoczenie, ale ważne by ta pomoc dawała rodzinom motywację do zmiany. Dzięki pomaganiu niesiemy dobro, a swoim zaangażowaniem dajemy szansę i nadzieję potrzebującym - mówi Katarzyna Ferdyn, liderka Szlachetnej Paczki z rejonu Zawiercie, Łazy, Poręba.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt oparty na współpracy wolontariuszy z potrzebującymi rodzinami i darczyńcami. Wolontariusze diagnozują potrzeby rodzin i budują z nimi relacje. Z kolei darczyńcy dzięki pracy wolontariuszy przygotowują konkretną i dedykowaną pomoc, która pozwoli przywrócić nadzieję na zmianę i pomóc potrzebującym.

- W ubiegłym roku paczki otrzymało 47 rodzin z naszego rejonu. Średnia wartość każdej paczki wyniosła 4 tysiące złotych - dodaje Katarzyna Ferdyn.

Finał tegorocznej edycji odbędzie się 11 i 12 grudnia. Darczyńcy mogą przynosić paczki do Szkoły Podstawowej nr 5 w Zawierciu. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Zawiercia Łukasza Konarskiego.

19

LIS

2021

476

razy

czytano