Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Juromania 2021 przy Zamku Bąkowiec w Zawierciu-Skarżycach

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Juromania 2021 przy Zamku Bąkowiec w Zawierciu-Skarżycach

Występy stand-upera Mieszka Minkiewicza, kabaretu FiFa - RaFa i Krzysztofa Piaseckiego, Festiwal Polewki, rajd rowerowy czy też spotkanie z siatkarzami klubu Aluron CMC Warta Zawiercie - tak w dużym skrócie wygląda program tegorocznej Juromanii w Zawierciu, w malowniczej scenerii Zamku Bąkowiec.

Hasłem tegorocznego święta jest „Jura aktywna z natury”, a impreza odbędzie się w sobotę, 18 września.

Na początek zapraszamy na rajd rowerowy „Chocholim Szlakiem na dwóch kółkach”. Od godziny 13 uczestnicy przejadą po nowych trasach rowerowych, a po drodze będą mogli zbierać pieczątki od… chochołów. Gdy zbiorą komplet pieczątek na danej trasie, to przy Zamku Bąkowiec w Zawierciu - Skarżycach otrzymają gadżet Juromanii. Jeśli uczestnicy zdążą pokonać dwie trasy, zebrać wszystkie jedenaście „chocholich podpisów” i ponownie dotrzeć na zawierciański Zamek Bąkowiec, to mogą liczyć na nagrodę główną-niespodziankę. Formularze na pieczątki można odebrać w wypożyczalni rowerów na Dworcu PKP w Zawierciu, w halach OSiR (ul. Moniuszki 10 i Blanowska 40), w Urzędzie Miejskim (ul. Leśna 2) oraz na pływalni przy ulicy Pomorskiej 61.

We współpracy z Sengam Sport szykujemy też kolejną edycję „Pogotowia Rowerowego”(każdy z rowerzystów będzie mógł sprawdzić stan techniczny pojazdu). Spotykamy się przy wypożyczalni rowerów na Dworcu PKP (od godziny 13 do 15).

Już na terenie przy Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym „Morsko Plus” w Skarżycach przygotowane będą atrakcje dla najmłodszych: dmuchańce, konkursy, warsztaty, zajęcia sportowe i malowanie twarzy (godz. 15-18).

O godzinie 15 rozpoczyna się Festiwal Polewki, który obejmuje m.in. degustację potraw (w tym tytułowej, certyfikowanej Polewki Jurajskiej), spektakl i spacer historyczny ze Szlachtą Skarżycką w okolicach zamku. W programie jest także spotkanie z zawodnikami i sztabem szkoleniowym klubu PlusLigi Aluron CMC Warta Zawiercie (około godziny 16) i występ iluzjonisty Pawła Kwietnia.

- W ramach Juromanii stawiamy nie tylko na sport, ale również na dobrą zabawę - podkreśla Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski. - Dlatego od godziny 16.30 zapewnimy „juromaniakom” dużą dawkę dobrego humoru. Wystąpią kabaret FiFa - RaFa, Krzysztof Piasecki oraz stand-uper Mieszko Minkiewicz. Na godzinę 19 zaplanowane jest natomiast „juromańskie kino”. To, jaki film będzie prezentowany, zależy od internautów. Do czwartku można wybrać komedię podczas głosowania na Facebooku Miasto Zawiercie - mówi Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski.

Warto dodać, że Zakład Komunikacji Miejskiej w Zawierciu zapewnia bezpłatny przejazd autobusami linii nr 5, które tego dnia dojadą wyjątkowo do Zamku Bąkowiec. Odjazd sprzed Dworca PKP w Zawierciu o godz. 14:15 i 15:56. Kursy powrotne do Dworca PKP zaplanowane są na godz. 19:10 i 20:52.

 

15

WRZ

2021

1374

razy

czytano

901/7207

Redakcja

0

lat nadania praw miejskich

Logo: Miasto Zawiercie.
Zdjęcie: Dni Zawiercia 2019

Dni Zawiercia 2019

Zdjęcie: Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Plac im. Św. Jana Pawła II

Plac im. Św. Jana Pawła II

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Mecz Plusligi

Mecz Plusligi

Zdjęcie: Festiwal Wiesława Ochmana

Festiwal Wiesława Ochmana

0

tyś. mieszkańców

0

osiedla i sołectwa

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Wirtualny spacer

Ukryj moduł.