Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Sukcesy Nikolasa Pawlika

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Sukcesy Nikolasa Pawlika

16-letni zawiercianin Nikolas Pawlik (z Bytomskiej Akademii Boksu) został uznany za najlepszego zawodnika Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Rywalizacja młodych pięściarzy w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale przyniosła widzom wiele emocji.

Utalentowanemu sportowcowi puchar wręczył Prezes Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorz Nowaczek. Nie mogło także zabraknąć trenera Bytomskiej Akademii Boksu (Sylwester Klasa). Trenerem prowadzącym Nikolasa jest Krzysztof Szot.

- Nikolas po raz trzeci został mistrzem Polski. W ubiegłym roku zdobył złoty medal w boksie podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kraśniku. Syn jest także brązowym medalistą Mistrzostw Europy, które odbyły się w 2019 r. Zdobył również pierwsze miejsce w Pucharze Narodów w Serbii - mówi z dumą mama sportowca Anna Pawlik.

Warto dodać, że także mama Nikolasa odnosi sportowe sukcesy. W sierpniu w Gniewie odbyły się Mistrzostwa Polski Amatorów w Siłowaniu na Rękę DEBIUTY 2021. Zawiercianka zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Senior Women Left Open i drugie w kategorii Senior Women Right Open.

Foto: Bytomska Akademia Boksu

02

WRZ

2021

161

razy

czytano