Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Od 1 kwietnia 2021 r. do 30 września 2021 r. na terenie kraju trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Od 1 kwietnia 2021 r. do 30 września 2021 r. na terenie kraju trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Spis powszechny to badanie realizowane co 10 lat, które dostarcza administracji publicznej, organom rządowym i samorządowym, instytucjom naukowym i badawczym, ośrodkom analitycznym, szkołom wyższym, mediom, a także osobom prywatnym pełnych informacji opisujących stan i strukturę społeczno-demograficzną kraju. Obowiązek przeprowadzenia spisu powszechnego wynika ze zobowiązań międzynarodowych. Zebrane dane statystyczne objęte są bezwzględną tajemnicą statystyczną. Osoby wykonujące prace spisowe są zobowiązane do jej przestrzegania.

Pamiętajmy, że udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej. Obowiązkową formą jest samospis internetowy (aplikacja dostępna jest na stronie https://spis.gov.pl/).

Metoda uzupełniającą to spis przez telefon. Od maja swoją pracę przez telefon rozpoczęli rachmistrzowie. Dzwonią z numeru 22 828 88 88. Rachmistrz spisowy ma nadany oficjalny identyfikator wydany przez Wojewódzkie Biuro Spisowe zawierające imię i nazwisko, numer, godło, informację o przetwarzaniu danych osobowych.

Tożsamość rachmistrza można sprawdzić na infolinii spisowej pod numerem 22 279 99 99, jak również poprzez aplikację dostępną na stronie rachmistrz.stat.gov.pl. Do tej pory rachmistrzowie realizowali wyłącznie wywiady telefoniczne, lecz aktualnie rozpoczęli również przeprowadzanie wywiadów bezpośrednich i odwiedzanie respondentów w domach.

Osoby, które nie posiadają komputera, dostępu do internetu lub mają trudności z wypełnieniem ankiety mogą zgłosić się do Urzędu Miejskiego w Zawierciu, gdzie czeka specjalnie przygotowane stanowisko z komputerem i przeszkolony pracownik naszego Urzędu.

Więcej informacji na stronie spis.gov.pl oraz na infolinii spisowej: 22 279 99 99. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Zawiercie do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.

26

SIE

2021

91

razy

czytano