Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Szczypiorniści trenują przed sezonem

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Szczypiorniści trenują przed sezonem

Czterech nowych zawodników dołączyło już do Viretu CMC Zawiercie przed nowym sezonem I ligi. Podopieczni trenera Mariusza Szczygła wrócili do treningów i korzystają z obiektów OSiR Zawiercie.

Przypomnijmy, że z Viretem CMC pożegnali się: Jakub Szeląg i Damian Kapral, którzy zakończyli kariery oraz Jakub Romian (AZS AGH Kraków), Adrian Danysz (Zagłębie Sosnowiec) i Bartosz Aronik (MUKS Siódemka Mysłowice). To oznaczało, że konieczne są transfery do klubu i dotychczasowe roszady - przynajmniej na papierze - wyglądają obiecująco.

Zespół z Zawiercia wzmocnili już: Paweł Pedryc (Stal Gorzów), Przemysław Wierzbic i Patryk Rola (Unimetal Recycling MTS Chrzanów) oraz Szymon Medwid (ostatnio Zagłębie Sosnowiec). Ten ostatni jest obrotowym, pozostali to rozgrywający.

Cała drużyna rozpoczęła przygotowania do nowych rozgrywek 2 sierpnia, a wcześniej zawodnicy pracowali indywidualnie - według planów przygotowanych przez sztab szkoleniowy.

- Można być zadowolonym z testów wytrzymałościowych. Widać, że zawodnicy dobrze pracowali indywidualnie. Teraz skupiamy się już nad motoryką - mówi trener Viretu CMC Zawiercie, Mariusz Szczygieł.

W planach jest kilka gier kontrolnych. Już 13 sierpnia zawiercianie zagrają u siebie z Olimpią MEDEX Piekary Śląskie, z którą zmierzą się także na inaugurację ligowych zmagań (18 września).

-  Pojedziemy też na towarzyski turniej do Końskich, gdzie mamy zagrać z gospodarzami, Anilaną Łódź oraz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Mamy umówione też sparingi m.in. z Grunwaldem Ruda Śląska i ASPR Zawadzkie - podsumowuje szkoleniowiec Viretu CMC.

06

SIE

2021

89

razy

czytano