Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Karolina Kindler-Skowronek Dyrektorką MOK Zawiercie

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Karolina Kindler-Skowronek Dyrektorką MOK Zawiercie

Karolina Kindler-Skowronek została nową Dyrektorką Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu. Na tym stanowisku zastąpiła Andrzeja Daneckiego, który przeszedł na emeryturę. - Dziękuję dotychczasowemu Dyrektorowi za wieloletnie zaangażowanie na rzecz rozwoju oraz promocji kultury i sztuki w naszym mieście - podkreśla Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski.

Karolina Kindler-Skowronek jest absolwentką Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (na kierunku Wzornictwo - projektowanie szkła) oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego (na kierunku Edytorstwo - redakcja tekstu). Zdobytą wiedzę od prawie 20 lat wykorzystuje w swojej pracy zawodowej oraz artystycznej.

W tym czasie zajmowała się szeroko pojętą działalnością twórczą. Swoją pracę artystyczną prezentowała na ponad 30 wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i poza granicami - m.in. w Kanadzie oraz w Czechach. Brała udział oraz współorganizowała szereg imprez artystycznych, takich jak plenery, wystawy, spotkania artystyczne, wykłady. Była kuratorem wystaw malarskich i szkła artystycznego m.in. wystawy w Galerii Muzealnej Leszka Dutki w Zawierciu w 2015 roku.

Współpracuje również z kilkoma galeriami sztuki oraz instytucjami kultury m.in. Pałacem Schoena - Muzeum w Sosnowcu. Przez kilka lat pracowała w MOK jako instruktor zajęć plastycznych. W Zespole Szkół Ekonomicznych w Zawierciu uczy projektowania graficznego i reklamy, jest też grafikiem - freelancerem.

Od 1 września 2020 roku była kuratorem w Galerii Stara Łaźnia im. Leszka Dutki. Do jej obowiązków należało kierowanie i zarządzanie placówką pod kątem artystycznym - przygotowanie planu wystaw oraz wydarzeń, nadzorowanie ekspozycji, pozyskiwanie autorów, promowanie miasta oraz zbiorów, opieka nad zbiorami szkła kryształowego oraz pozyskiwanie nowych eksponatów.

Zajmuje się też promowaniem dziedzictwa materialnego i niematerialnego miasta, a w szczególności długiej historii szklarstwa w naszym mieście oraz regionie. Wspólnie z Fundacją Fly with Art z Krakowa napisała projekt „KRYSZTAŁY ZAGŁĘBIA - projektanci hut Zagłębia”.

Karolina Kindler-Skowronek pracę w MOK rozpocznie od 3 sierpnia.

02

SIE

2021

300

razy

czytano