Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Studenci Wyższej Szkoły Technicznej w Zawierciu

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Studenci Wyższej Szkoły Technicznej w Zawierciu

nowa

W naszym mieście zakończył się plener studentów Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Zajmowali się oni między innymi zagadnieniami z zakresu architektury oraz gospodarki przestrzennej. Ich pomysły z pewnością pozwolą spojrzeć świeżym okiem na obecną infrastrukturę miasta.

Przez ostatni tydzień studenci (pod czujnym okiem dr. hab. inż. arch. Macieja Borsy – profesora nadzwyczajnego WST w Katowicach) pracowali nad projektowaniem przestrzeni naszego miasta.

Była to między innymi okazja do rozmów o TAZie, o specyfice osiedla, jego architekturze i bogatej historii. Także mieszkańcy pokazali, że rozwój Zawiercia nie jest im obojętny. Dyskutowano o zieleni miejskiej i ścieżkach rowerowych.

- W dyskusji wskazywano na potrzebę dalszej rozbudowy monitoringu, oświetlenia i zwracano uwagę na to, że istnieje konieczność powstania wybiegu dla psów. Z przygotowanej koncepcji wynika, że na osiedlu TAZ powinno powstać jeszcze jedno miejsce spotkań i więcej obiektów małej architektury. Cieszę się, że zawiercianie tak chętnie brali udział w dyskusji. To pokazuje, jak ważna jest partycypacja społeczna, czyli udział mieszkańców – mówi Kierownik Referatu Rewitalizacji Urzędu Miejskiego w Zawierciu Katarzyna Napieracz.

W środę 2 czerwca w MOK-u  pierwsza grupa studentów podsumowała swoją pracę. W spotkaniu uczestniczył Prezydent Miasta Łukasz Konarski.

Studenci podkreślali między innymi, że w Zawierciu trzeba jeszcze mocniej integrować środowisko seniorów. Byli pod wrażeniem prac rewitalizacyjnych w mieście, a dobrym przykładem może być budynek Galerii Stara Łaźnia. Wskazywali miejsca, które mogłyby być potencjalnie atrakcyjne dla deweloperów. W Zawierciu istnieje dobrze  rozbudowany system tras rowerowych. Studenci podkreślali, że we współpracy z innymi gminami system ten można byłoby w przyszłości rozbudować.

W niedzielę (6 czerwca) w Referacie Rewitalizacji Urzędu Miejskiego w Zawierciu druga grupa studentów podsumowała swoją pracę. W spotkaniu wzięli udział między innymi Prezydent Miasta Łukasz Konarski oraz Zastępca Prezydenta Justyna Miszczyk.

- W naszych pracach staraliśmy się wykazać to, że Zawiercie stanowi bardzo duży węzeł w skali całego regionu. Miasto to jest i zawsze było silnym ośrodkiem w województwie śląskim – mówi profesor Maciej Borsa.

Zawiercie jest wspaniałym miejscem do zamieszkania, a miasto jest coraz bardziej atrakcyjne. Stanowi ważny punkt komunikacyjny i kolejowy. Zaletą są dobre połączenia z miastami aglomeracji. Jest też punktem wyjścia dla wielu szlaków turystycznych na Jurę Krakowsko-Częstochowską.

08

CZE

2021

113

razy

czytano