Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

75 nowych miejsc w żłobku w Zawierciu. Inwestycja oficjalnie zakończona

Filtrowanie aktualności

data od

data do

75 nowych miejsc w żłobku w Zawierciu. Inwestycja oficjalnie zakończona

nowa

Rozbudowa żłobka miejskiego w Zawierciu została oficjalnie zakończona. Dzięki inwestycji, utworzono dodatkowych 75 miejsc dla najmłodszych mieszkańców miasta. Dziś, w Dzień Dziecka, w uroczystym otwarciu wzięli udział m.in. parlamentarzyści, wojewoda śląski oraz przedstawiciele władz miasta i powiatu.

Wcześniej do żłobka uczęszczało 101 dzieci. Podobna liczba maluchów zazwyczaj oczekiwała na miejsce. Teraz lista oczekujących będzie o wiele krótsza.

- Zapotrzebowanie na taką inwestycję w naszym mieście było ogromne i udało się ją zrealizować – podkreśla Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski.

Szacowaliśmy, że całkowity koszt przedsięwzięcia może wynieść blisko 4 mln zł. Po przetargu okazało się, że będą to 3 miliony 550 tys. zł. Miasto pozyskało około 1,8 mln zł na rozbudowę w ramach programu „Maluch +” 2020.

Wybudowano nowoczesny budynek, który został połączony z już istniejącym. Inwestycję wykonała Firma Handlowo-Usługowa Jul-Bud, a prace polegały również między innymi na budowie nowych chodników i miejsc parkingowych. Powstał też nowy plac zabaw.

Dodatkowo ponad 116 tys. zł kosztowało wyposażenie obiektu. Kupiono nowe meble, krzesła, łóżeczka, zabawki i pościel. Powstały trzy aneksy kuchenne.

- To bardzo radosna chwila, szczególnie w tak pięknym dniu, jak 1 czerwca, gdy obchodzony jest Dzień Dziecka. Cieszę się, że będziemy świadkami otwarcia takiego obiektu, który będzie służył naszym najmłodszym mieszkańcom - mówiła Poseł na Sejm RP Danuta Nowicka. - Tak jak wspomniała Pani poseł to dzień wyjątkowy dla wszystkich najmłodszych. Warto w tym miejscu podziękować i pogratulować władzom miasta za tę determinację. Za to, że chcą wspierać politykę prorodzinną i tego typu obiekty powstają. Cieszymy się, że mamy też tę satysfakcję wspierania różnymi programami, chociażby takimi jak Maluch +, gdzie ponad 50 milionów złotych w tym roku trafi do województwa śląskiego. Część tych środków to środki inwestycyjne, a część trafi na utrzymywanie tego typu obiektów – mówił Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, dziękując Prezydentowi Miasta Łukaszowi Konarskiemu za wspaniałą współpracę.

- Wsparcie dla rodzin w wychowaniu dzieci jest jednym z priorytetów rządu Prawa i Sprawiedliwości. Bardzo się cieszymy, że Zawiercie skorzystało z tego programu i z tego dofinansowania. Dzięki temu powstaną nowe miejsca w żłobku. To jest rozbudowa, ważna inwestycja dla Zawiercia i mieszkańców. We wszystkich miastach w Zagłębiu Dąbrowskim obserwujemy, że jest jeszcze duża potrzeba tworzenia miejsc w żłobkach. Te 75 miejsc rzeczywiście wesprze mieszkańców. Kwota, którą udało się pozyskać, prawie 2 miliony złotych, robi wrażenie – mówił Poseł na Sejm RP Robert Warwas, który dodał, że inwestycja została bardzo sprawnie przeprowadzona. - Chciałbym także podziękować, że Pan Prezydent tak aktywnie aplikuje o środki rządowe. Zawiercie i Powiat Zawierciański to takie miejsca, gdzie dużo tych środków trafia – dodał R. Warwas. Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigę Wiśniewską na uroczystym otwarciu reprezentowała Agnieszka Szafert, która dziękowała miastu za dobrą współpracę i przekazała gratulacje za zrealizowanie inwestycji. - Jako młoda mama wiem, że tworzenie żłobków jest bardzo ważne – dodała. Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Maria Materla odczytała list od Marszałka Województwa Śląskiego, Jakuba Chełstowskiego: - Dzisiejsze uroczystości są ukoronowaniem wytrwałej pracy, skutecznych decyzji władz Miasta Zawiercie oraz umiejętności i jednoczenia wysiłków wszystkich zaangażowanych w powstanie budynku. Dziękuję i gratuluję realizacji projektu wynikającego z troski o nasze najmłodsze dzieci. Cieszę się, że to wydarzenie przypadło dzisiaj w dniu 1 czerwca, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Jest to forma prezentu dla naszych maluchów, aby miały wspaniałe miejsce, w którym przy profesjonalnej opiece personelu, spędzać będą swój czas na zabawie i w oczekiwaniu na pracujących rodziców.

- Wszystkim mieszkańcom, ale też dyrekcji życzę wspaniałej pracy, bo nie ma nic piękniejszego niż praca z najmłodszymi – mówiła Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Katarzyna Stachowicz.

- Gratuluję wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania nowych miejsc w żłobku. To jest niesamowicie ważna inwestycja i niewątpliwie przyczyni się do rozwoju naszego miasta, na czym nam wszystkim zależy – powiedziała Barbara Kozioł z Zarządu Powiatu Zawierciańskiego.

- Niezmiernie miło mi Państwa zobaczyć na zawierciańskiej ziemi. Dopiero od kilku lat zaczęło się tutaj coś dziać. Dzięki wsparciu i promesie, którą otrzymałem w Urzędzie Wojewódzkim na tę inwestycję, udało się ją zrealizować. Dzięki inwestycji, cieszą się rodzice, dzieci i wszyscy mieszkańcy. Przypomnę tylko, że zaczęło się od pomysłu, który zrodził się w głowie mojej koleżanki Małgorzaty Benc. Motywowała poprzednie władze, by zrealizować ten projekt. Za naszej kadencji to się udało. Chciałem podziękować wszystkim, którzy byli zaangażowani w rozbudowę – powiedział Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski, który dziękował Dyrektor MZOEAS Dorocie Wnuk i Dyrektor Żłobka Miejskiego Marlenie Wencie.

Podczas uroczystości nie zabrakło także sadzenia pamiątkowych drzewek, a władze miasta i zaproszeni goście przekazali prezenty dla najmłodszych.

01

CZE

2021

587

razy

czytano