Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Wspieramy aktywność seniorów

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wspieramy aktywność seniorów

Blisko 133 tysiące złotych dofinansowania otrzymało nasze miasto w ramach tegorocznej edycji konkursu „Senior+”. Wspiera on finansowo jednostki samorządu terytorialnego w zakresie realizacji zadań własnych. Wszystko po to, by aktywizować i zapobiegać wykluczeniu osób starszych.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. W ubiegłym roku radni przyjęli uchwałę w sprawie utworzenia Dziennego Domu „Senior +”. To ośrodek wsparcia osób starszych, który działa w strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (mieści się w siedzibie MOPS). Przekształcenie Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Zawierciu, zmiana nazwy na Dzienny Dom „Senior +” miała bardzo istotne znaczenie. Podjęcie uchwały było bowiem niezbędne, by starać się o środki zewnętrzne. W ramach wieloletniego programu Zawiercie otrzymało aż 132 886,18 zł dofinansowania na bieżące prowadzenie działalności Dziennego Domu Senior +.

- Środki otrzymane w ramach drugiego modułu pozwolą na rozszerzenie oferty DDS+. Program zakłada dofinansowanie bieżącej działalności na poziomie maksymalnie 50 procent łącznych kosztów funkcjonowania placówki. To odpowiedź na rosnące potrzeby starzejącego się społeczeństwa. Rozwój takich miejsc jest niezwykle istotny. Chcemy, by seniorzy mieli możliwość zintegrowania się, spotkania z innymi osobami – mówi Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawierciu Martyna Tyszczak-Sołtysik.

 

18

MAJ

2021

632

razy

czytano