Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Patriotyczna uroczystość w Kromołowie

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Patriotyczna uroczystość w Kromołowie

Dziś w Zawierciu-Kromołowie, przy źródłach rzeki Warty, wciągnięto na maszt biało-czerwoną flagę. Ze względu na pandemię, uroczystość miała bardzo skromny charakter.

- Cieszę się z tego, że źródła rzeki Warty w Kromołowie zostały uhonorowane w ten sposób. Niech ten symbol będzie wyrazem patriotyzmu i jedności naszej lokalnej społeczności. Dzięki finansowemu wsparciu, które otrzymaliśmy od miasta, zakupiony został maszt, a także flaga Rzeczypospolitej Polskiej oraz kilka flag Kromołowa. Jesteśmy dumni z Polski i z naszej małej ojczyzny – mówi przewodniczący Osiedla Kromołów Włodzimierz Czech.

W wydarzeniu wzięli udział między innymi: Prezydent Miasta Łukasz Konarski, Radny Rady Miejskiej w Zawierciu Mariusz Golenia, Radna Rady Powiatu Małgorzata Machura, przedstawicielki KGW w Kromołowie oraz druhowie z OSP Kromołów. W tym ważnym dniu nie mogło zabraknąć członków Towarzystwa Sympatyków Kromołowa: między innymi Apolonii Burzyńskiej oraz Aleksandra Bąby, który bardzo zaangażował się w projekt. Flagę i maszt poświęcił ksiądz Krzysztof Fidura z parafii w Kromołowie.

02

MAJ

2021

341

razy

czytano