Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Michał Wacławik Prezesem ZKM

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Michał Wacławik Prezesem ZKM

Michał Wacławik będzie nowym Prezesem Zakładu Komunikacji Miejskiej w Zawierciu. Na tym stanowisku zastąpi Marka Ciepaja, który przejdzie na emeryturę.

- Dziękuję dotychczasowemu Prezesowi za pracę dla dobra mieszkańców. Zwieńczeniem tych działań jest projekt, dzięki któremu w Zawierciu pojawią się autobusy elektryczne. Poprzeczka zawieszona jest naprawdę wysoko - podkreśla Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski.

Mgr inż. Michał Wacławik urodził się w 1975 roku w Zawierciu. Jest absolwentem Wydziału Metalurgii i Inżynierii Materiałowej w Częstochowie. Posiada kwalifikacje poparte praktyką z zakresu: zarządzania przedsiębiorstwem, zarządzania projektami, zarządzania zespołem, zarządzania i nadzoru nad zamówieniami publicznymi.

Od ponad dwudziestu lat jest związany z przemysłem. Ma kilkanaście lat doświadczenia w zarządzaniu wielozakładowymi przedsiębiorstwami przemysłowymi - jako dyrektor, członek zarządu, prezes oraz przewodniczący rad nadzorczych. Prowadził i nadzorował programy inwestycyjne, modernizacyjne i remontowe zakładów produkcyjno-usługowych. Odpowiadał za współpracę z kluczowymi dostawcami materiałów i usług.

Ma kompetencje i bardzo duże doświadczenie w zakresie zarządzania procesami operacyjnymi (m.in.: produkcyjnymi, zakupowymi, sprzedażowymi), a także w budowaniu i realizacji strategii restrukturyzacji oraz rozwoju przedsiębiorstw, w tym działalności handlowej. Posiada doświadczenie w prowadzeniu inwestycji oraz zarządzaniu pracą wieloosobowych zespołów. 

Przez ostatnie lata był związany z branżą budownictwa przemysłowego. Jako współwłaściciel firmy realizował usługi dla takich firm jak RAFAKO, POLIMEX, SIEMENS, dotrzymując wysokich standardów techniczno-handlowych. Współuczestniczył w opracowaniu strategii oraz planu reorganizacji grupy kapitałowej, a także nadzorował realizację projektów restrukturyzacyjnych i inwestycyjnych.

Przez kilkanaście lat, jako kadra zarządzająca, był zatrudniony w spółkach: ZHS, JOTES, BUMECH, EMATECH, SAG (w latach 2010-2017), które działają w obszarze produkcyjnym z zakresu konstrukcji maszynowych. W 2017 roku założył własną działalność gospodarczą realizującą usługi z zakresu  doradztwa technicznego oraz z zakresu konstrukcyjno-budowlanego w obszarze energetycznym, rafineryjnym i hutniczym. Przez ostatnich dwadzieścia lat kariery zawodowej obejmował stanowiska zarówno jako pracownik fizyczny, jak i dyrektor, członek zarządu, członek Rady Nadzorczej. Doświadczenie zdobywał w firmach z kapitałem zagranicznym (model korporacyjny) oraz z kapitałem krajowym. Działał również społecznie. Od 2019 roku pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu Klubu Sportowego Viret CMC Zawiercie.

Michał Wacławik rozpocznie pracę w ZKM od 1 maja.

15

KWI

2021

17

razy

czytano