Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Nowe trasy rowerowe w mieście

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Nowe trasy rowerowe w mieście

Trwa budowa tras rowerowych razem z węzłami przesiadkowymi. Inwestycja będzie kosztować ponad 13,5 mln złotych, ale otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (ponad 9,5 mln zł) - podkreśla Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski.

Trasy rowerowe będą przebiegały przez: Zawiercie (dworzec PKP) - Kolonię Ręby - Blanowice - Pomrożyce - Skarżyce - Morsko (około 13,5 km) oraz przez Zawiercie - Kromołów - Skarżyce (około 12,3 km).

Wykonano nawierzchnię: trasy rowerowej w Kromołowie (od ul. Żelaznej do ul. Okiennik w Skarżycach), trasy w Skarżycach (przy ul. Ostańcowej), trasy od ul. Ostańcowej w okolice Zamku Bąkowiec, trasy od Pomrożyc do Skarżyc, trasy od Blanowic do Pomrożyc oraz od ul. Miejskiej do ul. Armii Krajowej. 

Obecnie prace przy budowie tras rowerowych prowadzone są między innymi przy ulicach: Blanowskiej, Grunwaldzkiej, Spacerowej, Armii Krajowej, Sikorskiego, Równoległej. Powstaną także elementy tzw. małej architektury. 

W mieście pojawią się łącznie 102 stojaki rowerowe i 5 wiat rowerowych, w których znajdzie się po 20 stanowisk rowerowych. Przy węzłach przesiadkowych pojawi się oświetlenie solarne, ławki, stacje naprawy rowerów i kosze na śmieci. Zakładamy, że inwestycja potrwa do końca 2020 roku. Przetarg wygrała firma DOMAX (Boronów).

 

 

13

LIS

2020

864

razy

czytano