Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Halina Kunicka wystąpi w Galerii Muzealnej Leszka Dutki

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Halina Kunicka wystąpi w Galerii Muzealnej Leszka Dutki

Halina Kunicka i dr Krzysztof Czajkowski będą gośćmi kolejnego spotkania Laboratorium Nauki i Twórczej Ekspresji w Galerii Muzealnej Leszka Dutki. Wydarzenie odbędzie się w środę, 19 kwietnia br. o godz. 18:00.

Wykłady, rozmowy i nie tylko, toczyć się będą wokół literatury i sztuki estradowej. W scenografii pojawią się ptaki jako symbol koloru, zwiewności, wolności oraz jako znak twórców i artystów. 

- Zajrzymy też na chwilę do naszych wschodnich sąsiadów. Porozmawiamy o galicyjskiej otwartości i wielokulturowości Lwowa, o tradycjach patriotycznych polskich domów oraz o aktualnej sytuacji na Ukrainie – zapowiada Grażyna Ferdyn, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. dokumentowania tradycji miasta i dorobku artystycznego oraz współorganizatorka comiesięcznych spotkań.

Halina Kunicka - dama polskiej piosenki, a zarazem zwyczajna kobieta, borykająca się z troskami i niełatwymi wyborami, grająca role czasem trudne do pogodzenia: artystki, żony, matki. Zaśpiewała setki niezapomnianych piosenek. Występowała na scenach, na których lśniły Edith Piaf i Marlena Dietrich. Przyjaźniła się z wielkimi twórcami polskiej piosenki. Została uwieczniona w wierszu Zbigniewa Herberta. Nagrała 17 albumów płytowych, które sprzedały się w nakładzie przekraczającym łącznie ponad milion egzemplarzy. Wśród nich są trzy Złote Płyty. Tworzyli dla niej m.in. A. Osiecka, W. Młynarski, E. Bryll, J. Kofta, J. T. Stanisławski, J. Derfel, W. Korcz, K. Gaertner, A. Zieliński, Cz. Majewski, J. Duduś Matuszkiewicz, W. Trzciński. Na scenie obecna niezmiennie od 50 lat. Jej koncerty to  muzyczna podróż z takimi przebojami jak: „Świat nie jest taki zły”, „To były piękne dni”, „Niech no tylko zakwitną jabłonie, „Orkiestry dęte”, „Od nocy do nocy”.  

dr Krzysztof Czajkowski – historyk literatury, profesor Katedry Polonistyki w Kijowskim Uniwersytecie Slawistycznym , doktor honoris causa Kijowskiego Uniwersytetu. Konsul ds. Nauki, Kultury i Polonii w Konsulacie Generalnym RP w Brześciu oraz Konsul generalny w KG RP w Irkucku. Obecnie związany z Instytutem Filologii Polskiej AJD w Częstochowie oraz Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureat programu stypendialnego Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, redaktor, autor wstępu i opracowania czterojęzycznej edycji Sonetów krymskich Adama Mickiewicza pod patronatem ONZ UNESCO. Współautor wydania nieznanej korespondencji Tadeusza Czackiego z Janem Śniadeckim oraz rysunków Józefa Ignacego Kraszewskiego w serii Ministerstwa  Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Poza krajem”.

05

KWI

2017

1485

razy

czytano

4435/7714

Wydział Promocji, Kultury i Sportu

0

lat nadania praw miejskich

Logo: Miasto Zawiercie.
Zdjęcie: Dni Zawiercia 2019

Dni Zawiercia 2019

Zdjęcie: Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Plac im. Św. Jana Pawła II

Plac im. Św. Jana Pawła II

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Mecz Plusligi

Mecz Plusligi

Zdjęcie: Festiwal Wiesława Ochmana

Festiwal Wiesława Ochmana

0

tyś. mieszkańców

0

osiedla i sołectwa

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Wirtualny spacer

Ukryj moduł.