Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Noworoczne spotkanie z biznesem

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Noworoczne spotkanie z biznesem

Noworoczne spotkania z właścicielami przedsiębiorstw działających na terenie Ziemi Zawierciańskiej wpisały się już na stałe do samorządowego kalendarza Zawiercia. - Cieszę się, że przyjęli Państwo moje zaproszenie. Styczniowe spotkania stały się już tradycją naszego miasta. Tym bardziej jest mi miło się z Państwem spotkać i porozmawiać o rozwoju miasta – podkreślił prezydent.

Tradycyjnie, podczas noworocznego spotkania samorządowiec podsumował miniony rok oraz zaprezentował plany na kolejne dwanaście miesięcy. Do najważniejszych zadań, które realizowane były w 2013 roku prezydent zaliczył min. in. budowę drogi do Strefy Aktywności Gospodarczej oraz bloków komunalnych, a także budowę mieszkań socjalnych. Ryszard Mach wspomniał także o budowie boiska sportowego przy Gimnazjum nr 3, nowych placach zabaw oraz kolejnych remontach jezdni i chodników, które przewidziano także w tegorocznym budżecie.

- Porównanie wydatków majątkowych budżetu miasta pokazuje, że z roku na rok coraz więcej środków wydajemy na inwestycje. I tak w roku 2010 wydatki majątkowe wyniosły zaledwie 8 mln złotych. W 2011 roku udało nam się podreperować budżet przygotowany w poprzedniej kadencji tak, by na inwestycje przeznaczyć 20 mln zł. W kolejnych latach wydatki inwestycyjne miasta to: 24 mln zł, 34 mln zł, a w tym roku będzie to 40 milionów złotych. Zgodnie z naszymi założeniami mamy do zrealizowania w najbliższych miesiącach przeszło 50 zadań inwestycyjnych – podkreślił Ryszard Mach.

W swoim wystąpieniu gospodarz miasta podkreślał inwestycje prowadzone w Strefie Aktywności Gospodarczej. - Patrząc całościowo na Strefę Aktywności Gospodarczej rok 2014 będzie bez wątpienia przełomowy dla naszych terenów inwestycyjnych, a dobra passa dla SAG trwa od 2011 roku, gdy otwarto pierwszą firmę w strefie, czyli „Aluron”. W tym roku swoje inwestycje w strefie planują rozpocząć kolejne firmy: „Intercor” oraz „Promar”. Prowadzimy także rozmowy z innymi przedsiębiorcami. Lada chwila w SAG rusza budowa Parku Przemysłowo – Technologicznego, który będzie działał w obszarze planowania miejskiego i architektury, czyli w tych dziedzinach, na które z Unii Europejskiej popłynie szeroki strumień dofinansowania. W sumie ok. 14 mln zł przeznaczymy na kolejne etapy zwiększania atrakcyjności inwestycyjnej naszego miasta. Dokonamy tego dzięki realizacji unijnych projektów – zaznaczył prezydent.

Na koniec wystąpienia samorządowiec życzył przedsiębiorcom, by stale się bogacili. – Im więcej bogatych mieszkańców, tym większe wpływy z podatków do budżetu miasta – uśmiechał się Ryszard Mach.  W spotkaniu – oprócz przedstawicieli zawierciańskiego biznesu – wzięli udział, m.in. starosta Rafał Krupa, przewodniczący Rady Miejskiej Edmund Kłósek, zastępcy prezydenta: Wojciech Mikuła i Marek Kozieł, skarbnik miasta Arkadiusz Ilski oraz sekretarz Marek Borowik.

09

STY

2014

5531

razy

czytano

7568/7757

Urząd Miasta Zawiercie

0

lat nadania praw miejskich

Logo: Miasto Zawiercie.
Zdjęcie: Dni Zawiercia 2019

Dni Zawiercia 2019

Zdjęcie: Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Plac im. Św. Jana Pawła II

Plac im. Św. Jana Pawła II

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Mecz Plusligi

Mecz Plusligi

Zdjęcie: Festiwal Wiesława Ochmana

Festiwal Wiesława Ochmana

0

tyś. mieszkańców

0

osiedla i sołectwa

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

wyszukaj

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Wirtualny spacer

Ukryj moduł.