Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Wizyta przedstawicieli ukraińskich szpitali oraz przedsiębiorstw

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wizyta przedstawicieli ukraińskich szpitali oraz przedsiębiorstw

Grupa gości z Ukrainy przyjechała, na zaproszenie Prezydenta Miasta Ryszarda Macha, zorganizowana została przy współudziale Marka Dyja i Łukasza Tkaczyka - koordynatora współpracy miast partnerskich Kielce - Winnica. Wizycie ze strony ukraińskiej przewodniczył posiadający polskie korzenie, lek. med. Wadim Lisow, członek zarządu Konfederacji Polaków Podola i założyciel Polsko Ukraińskiego Stowarzyszenia Lekarzy im. Św. Łukasza.

Spotkanie rozpoczęło się w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu. Przybyli goście powitani zostali przez reprezentantów Urzędu Miasta Zawiercie na czele z wiceprezydentem Wojciechem Mikułą i Starostwa Powiatowego w Zawierciu reprezentowanego przez wicestarostę Rafała Porca.

Po części oficjalnej przyszedł czas na dwu stronne rozmowy, mające na celu przybliżenie specyfiki miasta Zawiercie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się tematyka, realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Tutaj na pierwszy plan wyłonił się projekt powstającej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, jak również inwestycje poczynione w infrastrukturę, drogową. Jedynie ograniczone ramy czasowe nie pozwoliły przedstawić wszystkich ważnych inwestycji poczynionych w ostatnich latach przez władze miasta i powiatu.

Dalsza część programu została dostosowana do oczekiwań poszczególnych gości. Lekarze mieli możliwość zwiedzenia powstającego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Zawierciu. Natomiast po Przychodni Specjalistycznej przy ul. Powstańców Śląskich zaproszonych gości oprowadzała Dyrektor ZLA Teresa Dorenda. Rozmowy dotyczyły przede wszystkim podobieństw i różnic, w służbie zdrowia obu państw. Spotkanie stało się podstawą do nawiązania porozumienia, które w przyszłości przerodzi się we współpracę pomiędzy zawierciańskimi ośrodkami zdrowia, a winnickimi w różnych płaszczyznach.

Pozostała część gości z Ukrainy, na czele z przedsiębiorcami, miała możliwość poznania warunków inwestycyjnych w gminie Zawiercie. Ta część spotkania przeprowadzona została przez wiceprezydenta ds. gospodarczych Wojciecha Mikułę. Podczas rozmów padło wiele interesujących deklaracji mających na celu ulokowanie zagranicznego kapitału w Zawierciu.

Goście z Ukrainy byli zachwyceni serdecznym przyjęciem, zainspirowani możliwościami inwestycyjnymi tego miasta głównie w zakresie strefy ekonomicznej, dobrej infrastruktury drogowej oraz położeniem. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili chęć rozwijania zainicjowanej współpracy, realizacją wspólnych projektów oraz ciągłą wymianą doświadczeń zarówno w służbie zdrowia, jak i biznesie.

07

LIS

2013

5817

razy

czytano

7647/7825

Urząd Miasta Zawiercie

0

lat nadania praw miejskich

Logo: Miasto Zawiercie.
Zdjęcie: Dni Zawiercia 2019

Dni Zawiercia 2019

Zdjęcie: Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Plac im. Św. Jana Pawła II

Plac im. Św. Jana Pawła II

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Mecz Plusligi

Mecz Plusligi

Zdjęcie: Festiwal Wiesława Ochmana

Festiwal Wiesława Ochmana

0

tyś. mieszkańców

0

osiedla i sołectwa

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

wyszukaj

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Wirtualny spacer

Ukryj moduł.